Yükleniyor...

Ethereum (ETH) 2.0’ın Gecikmesi, Fiyatını 200 Dolara Düşürebilir

Yılın başından bu yana, Ethereum (ETH) analistleri ve trader'ları, Ethereum 2.

ethereum fiyat hareketi

Yılın başından bu yana, Ethereum (ETH) analistleri ve trader’ları, Ethereum 2.0’ın bu yıl Temmuz ayında başlamaması olasılığını tartışıyorlardı. Olası bir gecikmenin ilk belirtileri, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in vermiş olduğu röportajda ortaya çıkmıştı.

Ertelemenin sebebi olarak ise Ethereum 2.0’ın birçok yenilik ile birlikte gelecek olması ve Ethereum topluluğunun kusursuz bir güncelleme istemesi olarak gösteriliyor. Bu kadar titiz davranılması Ethereum 2.0 lansmanının gecikmesine neden olabilir. Ethereum Vafkı araştırmacısı Justin Drake, bir Reddit kullanıcısına verdiği cevapta lansmanın 3 Ocak 2021 tarihinde olabileceğini doğruladı.

Ethereum 2.0’ın başlaması için öncelikle; 2-3 ay süresinde bir test ağı süresi, 2-3 ay süresince saldırıların denenmesi için bir süre, 2-3 ay boyunca hata bulanlar için ödül programı gibi süreçlerin geçmesi gerekiyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında, lansmanın 2020 yılı içerisinde gerçekleşmesi çok zor görünüyor.

2021 Ocak ayında gerçekleşmesi düşünülen lansmanın da gecikmesi Ethereum’un fiyatını olumsuz yönde etkileyebilir. Bununla birlikte, ETH’nin şu andaki fiyatı 239 dolar seviyesinde yer alıyor ve bu seviye, 50 günlük, 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalama göz önüne alındığında yükselişe işaret ediyor ve 200 günlük hareketli ortalama 195 dolar civarında yeterli desteği sağlıyor.

Ethereum Topluluğu 2020 ETH2.0 Lansmanını İstiyor

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ETH 2.0’ın 2020 yılı içerisinde başlatılması ihtimali oldukça düşük. Bununla birlikte Ethereum topluluğu ise lansmanın 2020 yılı içerisinde gerçekleşeceğine dair umutlarını koruyor. Bu umutların kırılması, ETH’ye olan güveni azaltabilir ve piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para olan ETH’yi 200 dolarlık bölgeye tekrardan itebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner