Yükleniyor...

Ethereum (ETH) 3000 Doları Geçti! Buterin, Resmi Olarak En Genç Milyarderlerden Oldu

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, resmen dünyanın en genç ikinci milyarderi oldu.

vitalik buterin

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, resmen dünyanın en genç ikinci milyarderi oldu.

Lider altcoin ETH, 3000 doları aştı. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ekim 2018’de açıkladığı ana adresinde şu anda 1 milyar doların üzerinde ETH tutuyor. 27 yaşındaki vizyon sahibi ayrıca başka token’lara da sahip.

Buterin’in bu ana adresin üzerinde başka açıklanmayan adresleri var, ancak bunların “oldukça küçük” olduğunu iddia etti. Bununla birlikte, resmi cüzdanı onu şimdiden “kendi kendini yetiştirmiş” en genç ikinci milyarder yapıyor (Luminar Technologies CEO’su Austin Russell’ın arkasında). Russell, ailesinin zenginliği nedeniyle geçen yıl Forbes tarafından listeden çıkarıldıktan sonra makyaj öncülerinden Kylie Jenner’ın yerini almıştı.

Fundstrat, 10.500 Doların Mümkün Olduğunu Söyledi

ETH, 2021’de Bitcoin’den önemli ölçüde daha iyi performans göstererek yüzde 316 oranında arttı. Harika kazanımlarına rağmen, Fundstrat daha çok çalışma alanına sahip olduğuna inanıyor. Tom Lee’nin pazar araştırma firması, son araştırma notuna göre, ETH’nin 10.500 dolara ulaşabileceği tahminini sürdürüyor.

ETH, yazının yazıldığı sırada Coingecko verilerine göre 3099 dolardan işlem görüyordu. Kripto para birimi son 24 saatte %6.2, son 7 günde %34.3, son 1 ayda ise %45.3 oranında değer kazandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner