Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Ağında Günlük İşlem Sayısı ve Ücretleri Tavan Yaptı

Etherscan verilerine göre Ethereum ağındaki günlük işlem sayısı, 17 Eylül'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,4 milyona ulaştı.

Ethereum ETH Aginda Gunluk Islem Sayisi ve Ucretleri Tavan Yapti

Etherscan verilerine göre Ethereum ağındaki günlük işlem sayısı, 17 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,4 milyona ulaştı.

Ethereum Ücretleri Çok Yüksek

Ethereum’a rakip olarak gösterilen Avalanche’nin CEO’su Prof. Emin Gün Sirer Ethereum işlem ücretleri ile ilgili Twitter’da açıklama yaptı:

“Yüksek ücretler çok büyük bir sorundur. Avalanche’de değer verdiğimiz bir şeye ters düşüyorlar: finansal katılım. Finansal altyapı herkes için erişilebilir olmalıdır. DeFi, sadece birinci dünya ülkelerinde iyi maaşları olanlarla sınırlı bir oyun olmamalı.”

DeFi Yeni ICO Furyası mı?

Dikkate değer bir şekilde, önceki en yüksek 1.34 milyon dolarlık işlem sayısı, 4 Ocak 2018’de ilk kripto para teklifi (ICO) çılgınlığının zirvesinde kaydedildi.

2018 ayı piyasası sırasında, ağ etkinliği yavaş yavaş azalmaya başladı ve 10 Şubat 2019’da 381.151 işlemde dibe vurdu.

Merkeziyetsiz finans, çeşitli DeFi uygulamalarında kilitli toplam değerin 9,25 milyar doları ile Ethereum için önemli bir faktör oldu. Ethereum ağı, Ağustos ayı başlarında ICO dönemi günlük işlem rekorunu kırmaya çoktan yaklaştı.

Uniswap, yerel UNI token’ını piyasaya sürdü, nihayet bu başarıyı elde etmek için gereken katalizördü. 76.319 adres halihazırda UNI içeriyor.

Kırılacak Daha Fazla Rekor 

17 Eylül, Ethereum’un kayıtlardaki en yoğun günüydü. Günlük işlemin yanı sıra, gaz ücretleri de tavan yaptı ve Uniswap kullanıcıları “teşviklerini” talep etmek için acele ettikçe ağın yavaşlamasına neden oldular.

Ethereum da ilk kez bu ayın başlarında için günlük işlemlerin dolar değeri açısından Bitcoin aştı.Günlük aktif adres sayısı dün çok yılın en yüksek seviyesi olan 859.907 cüzdana yükseldi, ancak henüz 4 Ocak’taki 1.1 milyonluk zirveyi geçmedi.

DeFi uygulamaları, ICO’lara kıyasla önemli ölçüde daha az sermaye çekiyor, bu da ETH’nin neden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.438 doların altında işlem görmeye devam ettiğini açıklıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner