Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Ağındaki DeFi Kullanıcı Sayısı 3 Milyonu Geride Bıraktı

Zincir üstü veri sağlayıcısı Dune Analytics'in istatistiklerine göre, Ethereum (ETH) Ağı üzerinde yer alan DeFi protokollerindeki kullanıcı sayısı üç milyonu aşmış durumda.

defi

Zincir üstü veri sağlayıcısı Dune Analytics’in istatistiklerine göre, Ethereum (ETH) Ağı üzerinde yer alan DeFi protokollerindeki kullanıcı sayısı üç milyonu aşmış durumda.

Yönetimi altında 75 milyon dolarlık varlığa sahip bir kripto VC fonu olan 1Confirmation’ın ortağı Richard Chen, Dune Analytics’in verilerini açıkladı.

Chen’e göre DeFi protokollerinde tutulan Ethereum (ETH) adreslerinin sayısı ilk kez üç milyon barajı aştı.

Bir kişi genellikle işlemler için birden fazla Ethereum (ETH) cüzdanı kullandığı için bu ölçüm, aktif DeFi meraklılarının kesin bir sayısını yansıtmayabilir.

3 milyon sayısının büyük bir bölümünü 2.35 milyon kullanıcı ile Uniswap (UNI) kullanıcıları oluşturuyor. Compound Finance (COMP) kullanıcıları 325.000 rakamında yer alırken 1Inch Protocol (1INCH) ise 260.000 sayıyla üçüncü sırada yer aldı.

SushiSwap (SUSHI) ve Balancer Protocol (BAL) de ilk beş içerisinde yer alan diğer DEX’ler oldu.

Kripto odaklı şirket CMT Digital’de bir analist olan Matt Casto, DeFi’nin benimsenmesinin hızlı bir biçimde arttığını ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner