Yükleniyor...

Ethereum (ETH) dökülüyor: Ağustos’tan bu yana en yüksek miktar!

Ethereum ETF haberlerinin etkisini kaybetmesinden sonra, merkezi borsalardan rekor seviyede ETH çıkışı gerçekleşti.

ETH Ethereum

Ethereum ETF haberlerinin etkisini kaybetmesinden sonra, merkezi borsalardan rekor seviyede ETH çıkışı gerçekleşti.

Kripto para piyasasının genel görünümde durgun izlenim verdiği bugünlerde Ethereum tarafında ciddi gelişmeler söz konusu. Ethereum ETF’lerin zayıf performans göstererek beklentinin altında kalması, ETH’un fiyatına da olumsuz yansıdı. ETH’un fiyatı düştüğü gibi on-chain verilerde de gerileme söz konusu. Merkezi borsalardan çıkan ETH miktarı ağustos ayından bu yana en yüksek seviyeye geldi.

Borsalardan Ethereum (ETH) çıkışı rekor kırdı!

Santiment’in verilerine göre, Ethereum (ETH) 21 Ağustos 2023’ten bu yanaki en büyük merkezi borsa çıkışını yaşadı. 181 milyon dolar değerindeki 110.000 ETH, merkezi borsalardan çekildi. Buna paralel, merkeziyetsiz borsalardaki ETH arzında da artış yaşandı.

Merkeziyetsiz borsalardaki arz Ethereum’un en yüksek seviyesi 115,88 milyona ulaştı. Aynı zamanda merkezi borsalarda da son beş buçuk yılın en düşük arzı kayıtlara geçti.

Santiment’in verileri, Ethereum yatırımcılarının varlıklarını soğuk cüzdanlara çektiğini veya merkezi borsalardan kaçtığını ortaya çıkardı.

Ayrıca ETH fiyatı, 1.531 dolar seviyesinden dönüş yaşadı ve tekrar 1.600 dolar bandına ulaştı. Güncel olarak 1.630 dolar civarında hareket eden ETH, 1.605 dolar desteğinden güç almaya devam ediyor.

Ethereum ETH

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner