Yükleniyor...

Avalanche (AVAX) hype’ı sönüyor mu? Hack etkisi!

SocialFi akımıyla yükselişe geçen Avalanche (AVAX), Stars Arena'nın hacklenmesi sonrasında sarsıldı.

AVAX Avalanche

SocialFi akımıyla yükselişe geçen Avalanche (AVAX), Stars Arena’nın hacklenmesi sonrasında sarsıldı.

Avalanche ağı, uzun zaman sonra aktivite artışı yaşadı. Ağdaki kullanıcı sayısı ve ağdaki işlem sayısı, SocialFi projesi Stars Arena aracılığıyla yükselişe geçti. AVAX, bu hype’ı arkasına alarak güçlü bir yükselişe imza attı.

AVAX için her şey yolunda giderken, gün içerisinde Stars Arena’nın hacklendiği haberi gündeme düştü. Stars Arena’nın hacklenmesiyle birlikte, AVAX tarafında yüzde 8’lik düşüş meydana geldi. Peki AVAX’ta neler olabilir?

Avalanche (AVAX) grafik analizi, neler olabilir?

Büyük bir hype ile yükselişe geçen Avalanche (AVAX), hype’ın sönmeye başlamasıyla düşüş yönlü fiyat hareketi sergiliyor.

AVAX, SocialFi platformu Stars Arena hype’ının da etkisiyle, yüzde 30’a yakın bir yükselişe imza attı. 9 dolara düşen ve tedirginlik yaratan AVAX, 10 güne yakın bir sürede 12 dolara iğne attı. Ancak işler pek de yolunda gitmedi. Stars Arena’nın hacklendiği ve 3 milyon dolarlık AVAX’ın çalındığı gündemde bomba etkisi yarattı.

Bitcoin’in dirençten döndüğü ve geri çekilmeye başladığı döneme denk gelen Stars Arena haberi, AVAX için düşüş senaryosunu başlattı. AVAX, 11,87 dolardan 10,68 dolara geriledi.

AVAX Avalanche

Düşüşün sürmesi halinde, AVAX için 10,28 dolar seviyesindeki bölge önemli bir destek görevi görecektir. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde, AVAX, 9,83 dolara kadar gerileyebilir. Majör destek noktası olan bu seviye kaybedilirse, AVAX için işler daha da zorlaşacaktır.

AVAX, hype’ı tekrar eline almayı başarırsa ve bu bölgede kalıcılık sağlarsa yeni bir destek noktası oluşturabilir. 10,65 doları destek noktası haline getirmesi halinde AVAX, 11,87 doları tekrar denemek isteyecektir. Bu direncin aşılması halinde, ana direnç noktası 12,79 dolar sonraki hedef olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner