Yükleniyor...

Cardano (ADA), geliştirici faaliyetlerinde zirvenin sahibi oldu!

Cardano (ADA), geliştirici faaliyetler sıralamasında Polkadot, Ethereum, Chainlink ve Cosmos'u geride bırakarak zirvenin sahibi oldu.

ada geliştirici faaliyetleri zirvede

Cardano (ADA), geliştirici faaliyetler sıralamasında Polkadot, Ethereum, Chainlink ve Cosmos’u geride bırakarak zirvenin sahibi oldu.

Cardano, GitHub verilerine göre en fazla geliştirici faaliyet sergileyen proje olarak öne çıkıyor. Zincir üstü veri analiz şirketi Santiment, Cardano’nun geliştirici faaliyetlerde birçok majör projeyi geride bırakarak birinciliği eline aldığını açıkladı.

Cardano, birçok kripto projesini geride bıraktı

Cardano (ADA), proje geliştirme ve ekosistem çalışmaları kapsamında faaliyetlerini sürdürüyor. Santiment, Cardano’nun GitHub verilerinden yola çıktığı geliştirici faaliyetlerinde öne çıktığını belirtti.

Santiment’in hazırladığı sıralamada, Cardano birinci sırayı alırken, hemen arkasından Polkadot geldi. Üçüncü sırayı Kusama, dördüncü sırayı Hedera ve beşinci sırayı Vega Protocol aldı.

Santiment verileri Cardano

Geliştirici faaliyetlerinde, Ethereum son sırayı alarak şaşırttı. Ethereum ağındaki faaliyetlerin düşüş göstermesi, işlem ücretleri ve ağ aktiviteleriyle paralel ilerliyor. Santiment verilerinde, Ripple’ın girişimi XRPL’nin ve Shibarium ağının yer almaması ise şaşırttı.

Diğer taraftan, Cardano’nun ekosistem gelişiminde zirveye oturmasına rağmen, ADA fiyatında gözle görülür bir yükseliş yaşanmadı. ADA fiyatı son 24 saatlik dilimde yüzde 1’e yakın bir yükseliş gerçekleştirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner