Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Düşüşe Geçti, Ancak Yatırımcılar HODL’ı Sürdürüyor

Son 48 saat, kripto para trader'ları için oldukça çalkantılı geçti.

eth 3

Son 48 saat, kripto para trader’ları için oldukça çalkantılı geçti. Piyasalar, Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından kırmızıya döndü.

Elon Musk’ın Bitcoin açıklamaları ve kripto para topluluğu ile yaptığı tartışmalar, piyasaları derinden sarstı. Yaşanan panik ile beraber, Bitcoin 42 bin dolara düşerken, Ethereum (ETH) da 3.800 dolar seviyesinden 3.100 dolara indi.

Borsalarda Ethereum Girişi Henüz Artmadı

Elon Musk’ın tweet’lerinin ardından yaşanan piyasa çöküşü, Etheruem yatırımcılarını ise sarsmadı. Çünkü satış için borsalara yatırılan Ethereum miktarında kayda değer bir artış yaşanmadı.

Bu durum, gerçek Ethereum sahiplerinin, “inatla yükseliş eğilimi” olduğuna işaret eden Messari Research’ten Mira Christanto tarafından da vurgulandı. Ethereum sahipleri hakkındaki analizini paylaştığı grafik ve yaptığı açıklama ile paylaştı.

grafik

“Ethereum, döviz girişlerinde herhangi bir artış olmadan geçen haftaya göre %15 oranında düştü. Merkeziyetsiz borsalarda da anlamlı bir hacim artışı söz konusu değil. Hodlers, inatla yükselişe geçti.”

Ethereum Tekrar 3.200 Dolar Seviyesine Gerileyebilir

Kısa vadeli fiyart hareketleri ile ilgili olarak, Ethereum tekrardan bir geri çekilme yaşabilir. Varlık 3.100 dolara düşmesinin ardından, şu sıralar 3.294 dolardan işlem görüyor. Elon Musk, Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri satışa çıkardığı söylentisini çürütse dahi, piyasalara bir güven aşılanmış değil.

Bu nedenle Ethereum’un 3.500 dolar seviyesinin üzerine bir sıçrama yapmasından önce 3.200 ila 3.100 dolar arasında ikinci bir fiyat düşüşü yaşayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner