Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi – 11 Ocak 2023

2023'e girmemizle birlikte kripto para piyasasında kimi token'larda ufak çaplı da olsa yükselişler gerçekleşti.

CFTC Ethereuma Bakis Acisini Degistirmiyor

2023’e girmemizle birlikte kripto para piyasasında kimi token’larda ufak çaplı da olsa yükselişler gerçekleşti. Bu yükselişlerin yanı sıra bekleneni vermeyenler arasında önde gelen altcoin’lerden olan ETH vardı.

Ethereum (ETH) CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 0,1 yükseliş kaydetti.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum, 2013 Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında Vitalik Buterin tarafından tanıtılan, Blockchain üzerinde akıllı uygulama çalıştırmaya olanak sağlayan merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu bir Blockchain’dir.

ethh
Ethereum’un günlük grafiği

ETH’nin günlük grafiğine baktığımızda 1600 dolar bölgesinden şiddetli bir şekilde 1250 dolara gerilediğini görebiliyoruz. Buradan sonra ETH’de sular durulmamış, fiyat inişli çıkışlı devam etmiş. ETH’de bir sonraki hedef 1400 dolar bölgesi olabilir. Bunun dışında bir düşüş senaryosunda da fiyat bizleri 1300 dolara kadar geriletebilir.

Sonuç olarak, Ethereum fiyat analizi, ETH’nin hala yükseliş eğiliminde olduğunu ve kripto paranın 1300 dolar desteğini koruduğunu gösteriyor. Mevcut seviyeyi korumaya devam ederse kripto para biriminin 1400 doların üzerine çıkması muhtemel. Olumsuz tarafı, mevcut destek 1100 dolarda ve bu seviyenin altındaki herhangi bir düşüş düşüş eğilimine işaret edebilir. Ayrıca, teknik göstergeler, ETH’nin potansiyel olarak patlamadan önce kısa vadede konsolide olabileceğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner