Yükleniyor...

El Salvador, Bitcoin Tahvillerine Olanak Sağlayacak Yasayı Onayladı

El Salvador Yasama Meclisi, dijital varlıkların ihracına ilişkin yasayı onaylayarak, Bitcoin tahvillerinin önünü açtı.

el salvador

El Salvador Yasama Meclisi, dijital varlıkların ihracına ilişkin yasayı onaylayarak, Bitcoin tahvillerinin önünü açtı.

Onaylanan yasa, ülkede halka arzlarda kullanılan her türlü dijital varlığın transfer işlemlerine yasal kesinlik sağlayan yasal düzen kuruyor.

El Salvador, Yeni Yasayı Onayladı

Yeni yasayla birlikte ülkede dijital varlıkların yönetilmesi için yeni bir devlet kurumu oluşturulacak.

Bitcoin şu anda ülkede yasal para birimi olmayı sürdürüyor.

Ülkede yer alan muhalefet, düzenlemelerin kara para aklamayı, vergi kaçakçılığını ve daha fazla borçlanmayı beraberinde getireceğini iddia etti.

Yasayla birlikte El Salvador’daki dijital varlık hizmet sağlayıcılarının, bir kayıt sürecini tamamlaması ve önerilen yasa kapsamında çeşitli kurallara uyması gerekecek. Bu kuruluşlar “faydaları, kısıtlamaları ve limitleri” de dahil olmak üzere, sunmayı planladıkları dijital varlıkların bir listesini sağlamak zorunda kalacaklar. Ek olarak, şirket çalışanlarının adlarını ve unvanlarını paylaşmanın yanı sıra, siber güvenlik önlemlerini ve müşteri hizmetleri yeteneklerini de ortaya koymalar gerekecek.

Dijital varlık ihraççıları, faaliyet gösterdikleri yargı bölgeleri ve ülkeler hakkındaki bilgileri de paylaşmak durumunda kalacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner