Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 15 Eylül 2020

Ethereum (ETH), Bitcoin'in (BTC) gördüğü muazzam teknik güçle birlikte devam eden yükselişiyle, bugünkü düşük seviyelerinden yukarı doğru güçlü bir toparlanma gördü.

ethereum eth fiyat analizi eylul 2020

Ethereum (ETH), Bitcoin’in (BTC) gördüğü muazzam teknik güçle birlikte devam eden yükselişiyle, bugünkü düşük seviyelerinden yukarı doğru güçlü bir toparlanma gördü. Lider altcoin CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3 oranında yükseliş yaşadı. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 376 dolardan işlem görüyordu.

Kripto para birimi piyasası bugün yükseliş eğiliminde, analist Cole Petersen’e göre bu da kısmen Bitcoin’in güçlü haftalık mum kapanışı ve borsada görülen devam eden yükselişten kaynaklanıyor. Ethereum, dünkü satışın dibinde belirlenen günlük 350 dolarlık düşük seviyelerden toparlanmasına rağmen, kripto para biriminin henüz 380 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkmadığını belirtmek önemli.

Analist Crypto Bir, hafif zayıflığın, aynı zamanda dijital varlığın ılımlı satın alma baskısı üzerinde daha da yükseliyor olabileceğinin bir işareti olduğuna dikkat çekiyor. Bununla birlikte, bugün görülen piyasa çapındaki güç daha da genişlerse ve Ethereum için rüzgar yaratırsa, bir sonraki yoğun yükseliş trendini tetikleyebilecek önemli bir seviyeyi geri kazanma şansı vardır.

Ethereum Güç İşaretleri Gösteriyor

Ethereum, şu anki 375 dolarlık fiyatıyla %3’lük yükselişle işlem görüyor. Bu, dünkü yoğun satışın dibinde belirlenen günlük 352 dolarlık düşük seviyesinden kayda değer bir yükselişe işaret ediyor. Bu satışın, varlık fiyatını yükseltmek için sahte emirler kullanan Bitfinex’te büyük bir alıcının eğilimini takip ettiği görülüyor.

Bu siparişler ortadan kalktığında, ETH’nin fiyatı dün görülen yoğun satışlara yol açtı. Ethereum’un dün hızlı bir şekilde aşırı satım bölgesine girdiği görülüyor, zira kriptonun yoğun toparlanması temelde yatan bir güce işaret ediyor. Önümüzdeki birkaç gün boyunca Bitcoin ve borsa trendinin Ethereum’un fiyat hareketi üzerinde ciddi etkisi olacak.

Geçen hafta, Etheruem 390 dolara kadar yükselmeyi başardı. Dünkü mum kapanışında boğalar 2019’un zirvesini savundu. Alıcılar 375 dolara doğru ilerledikçe bugün toparlanma girişimi yaşandı. Boğalar dün desteği 364 dolardan savunmaya devam ettiler. Bu nedenle analistler Ethereum’un bu hafta sonuna kadar 400 doların üzerinde bir kapanış yaşayabilme ihtimali olduğunu dile getirdi.

Geçen hafta, Etheruem 390 dolara kadar yükselmeyi başardı. İleriye bakıldığında, ilk direnç seviyesi 390 dolarda yatıyor. Analistlere göre bunu 400 dolar, 410 dolar ve 420 dolarlık dirençler takip ediyor. Ek dirençler 438 dolar, 445 dolar ve 475 dolar seviyelerinde yatıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner