Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Yükseliş İçin Gerekli Seviyeler Neler?

Ethereum (ETH), ABD doları karşısında yılın en yüksek seviyesi olan 746 dolardan aşağı yönlü bir düzeltme başlattı.

ethereum eth fiyat analizi yukselis icin gerekli seviyeler neler

Ethereum (ETH), ABD doları karşısında yılın en yüksek seviyesi olan 746 dolardan aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. ETH fiyatının 684 dolar ve 675 dolarlık destek seviyelerinin yakınında güçlü girişimlerde bulunması muhtemel. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik analizine göre:

  • Ethereum, aşağı yönlü bir düzeltmeye başlamadan önce yılın en yüksek seviyesi olan 746 dolardan işlem görüyordu.
  • Fiyat şu anda 710 dolara yakın işlem görüyor, ancak 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde.
  • Saatlik ETH/USD grafiğinde 675 dolara yakın destek seviyesinde oluşan büyük bir yükseliş trendi çizgisi var (Kraken verilerine göre).
  • Parite 684 dolar ve 675 doların üzerinde olduğu sürece yukarı hareketine devam edebilir.

Ethereum (ETH) Düzeltme Yapıyor

Ethereum’da 720 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde ek kazanımlar elde etti. ETH fiyatı 730 dolar seviyesinin üzerinde ivme kazandı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerine yerleşti.

Fiyat 740 dolar seviyesinin bile üzerine çıktı, ancak 750 dolar seviyesini test edemedi. Ethereum fiyatı aşağı yönlü bir düzeltmeye başlamadan önce 746 dolar civarında yılın en yüksek seviyesini oluşturdu. Hem XRP’de hem Bitcoin ve Ethereum’da güçlü bir düşüş oldu.

Fiyat 720 dolarlık destek seviyesinin altında bir düzeltme yaşadı. Ayrıca, 661 dolardan 746 dolara doğru gerçekleşen yukarı yönlü hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesinin altında bir kırılma oldu.

ethereum eth fiyat analizi yukselis icin kritik seviyeler neler 1

Aşağı yönde ilk kritik destek 684 dolar seviyesine yakın. Bu, aynı zamanda 661 dolardan 746 dolara doğru gerçekleşen yükseliş hareketinin %76.4 Fib geri çekilme seviyesine yakın. Ayrıca, saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde 675 dolara yakın destek seviyesinde oluşan büyük bir yükseliş trendi çizgisi var.

100 saatlik SMA da trend çizgisi desteği ve 670 dolara yakın. Daha fazla kayıp, fiyatı 650 dolarlık desteğe yönlendirebilir.

Ethereum (ETH) Yükselecek mi?

Ethereum 684 dolarlık desteğin veya trend çizgisinin üzerinde kalırsa, yeni bir artış başlatabilir. Yukarı yönde bir ilk direnç, 715 dolar seviyesine yakın.

İlk büyük direnç 720 dolar seviyesine yakın. 720 dolar seviyesinin üzerinde net bir kırılma, yeni bir yükseliş dalgası olasılığını artırabilir. Belirtilen durumda, Ethereum büyük olasılıkla 750 dolar direnç seviyesini test edecek.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD – ETH/USD için MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş ivme kaybediyor.

Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu anda 50 seviyesinin altında.

Ana Destek Seviyesi: 684 ABD doları

Ana Direnç Seviyesi: 720 ABD doları

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner