Yükleniyor...

Analiste Göre 2021 Ethereum’un (ETH) Yılı Olabilir 

Bitcoin'den (BTC) sonra, kurumsal yatırımcıların ilgi göstereceği varlık Ethereum (ETH) olabilir.

analiste gore 2021 ethereumun eth yili olabilir

Bitcoin’den (BTC) sonra, kurumsal yatırımcıların ilgi göstereceği varlık Ethereum (ETH) olabilir. Bitcoin’in 2020’nin tamamı boyunca tanık olduğu muazzam yükselişi, tüm kripto para piyasasına örnek teşkil etti. Bu yılın başlarında koronavirüs salgınının başlangıcında neredeyse 3.000 dolara düşen Bitcoin, Pazar günü 28.000 dolara ulaşarak uzun bir yol kat etti.

Bitcoin’deki yükselişin büyük bir kısmı, kurumsal yatırımcıların artan para girişine bağlanıyor. Messari analisti Ryan Watkins, 2021’de kurumların Ethereum’un peşine düşeceğine ve bunun ETH için fiyatta dikkat çekici bir artışa yol açabileceğine inanıyor.

Watkins şunları söylüyor:

“2021 tahmini:

2021’de kurumların $ETH satın alacağını öngörüyoruz.

Bitcoin’in değerli olabileceğini kabul ettiğinizde, zihninizi diğer kripto varlıkların da değerli olabileceği olasılığına açmış oluyorsunuz.

Oradan $BTC’den $ETH’ye geçiş çok kolay.”

Watkins, CME Group’un 8 Şubat 2021’de Ethereum (ETH) vadeli işlemlerini başlatacağını belirten son duyurusunu, kurumların gelecek yıl piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimini olan Ethereum’u satın almaya başlayacakları şeklinde yorumluyor. 

Ethereum Pazar günü 600 doların üzerine çıktı. Yükselişini sürdürdü ve Ocak 2018’den bu yana ilk kez, 700 doların üzerinde işlem gördü. Ethereum yayın saati itibariyle 726.81 dolar üzerinden işlem görüyor.

2021 Ethereum’un (ETH) Yılı Olabilir 

2020 Bitcoin için nasıl bir anlam ifade ediyorsa, 2021 de Ethereum için aynı şeyi ifade edebilir. Birincisi, Ethereum 2.0’den beklentiler çok büyük. Ethereum 2.0 sözleşmesinde toplam stake edilen miktar 2 milyonu aştı. Ethereum 2.0 Aşama 0’ı başlatmak için minimum eşik yalnızca 524.000 ETH idi.

Ayrıca, Coinbase gibi önde gelen borsalar da dahil olmak üzere, dünya çapında çeşitli borsalar ve kripto para saklama hizmetleri, ETH sahiplerine staking için gerekli teknoloji altyapısını sağlamaya hazırlanıyor.

Ethereum, yönetmelikler açısından da düzenleyicilerin favorilerinden biri. 11 Aralık’ta dünyanın ilk Ethereum tabanlı ETF’si Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda faaliyete geçti. Ünlü ekonomist Raoul Pal de geçtiğimiz günlerde, Ethereum’un önümüzdeki on yıl içinde BTC’nin piyasa değerini aşma potansiyeline sahip olduğunu söylemişti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner