Yükleniyor...

Cover Protocol Korkunç Bir Biçimde İstismar Edildi: Akıl Almayacak Kadar Çok Token Basıldı

Kısa bir süre önce Yearn.

cover protocol hack

Kısa bir süre önce Yearn.Finance ile birleşen merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Cover, korkunç bir şekilde istismar edildi. Saldırganlardan biri, protokolün akıllı sözleşmelerindeki bir hata nedeniyle 40 kentilyon COVER token’ı (yazının yazıldığı sırada yaklaşık 11.826 kentilyon dolar değerinde) basmayı başardı.

Kısa süre önce Yearn.Finance ile birleşen merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü sömürüldü. The Block’un araştırma analisti Igor Igamberdiev’e göre, saldırganlardan biri protokolün akıllı sözleşmelerindeki bir hatadan dolayı 40 kentilyon COVER token’ı basmayı başardı. Igamberdiev, hata nedeniyle daha fazla istismar olabileceğini söyledi.

Saldırganlar, yazının yazıldığı sırada en az 5 milyon dolar değerinde COVER token sattılar. Daha fazla tasfiye edip edemeyeceklerini zaman gösterecek. Kripto para topluluğu şu anda bu token’ların Bitcoin ve Ethereum’a çevrilip çevrilmeyeceğini merak ediyor. CoinGecko’ya göre, COVER token’ının fiyatı bizim de haberini verdiğimiz gibi saldırılardan bu yana keskin bir şekilde düştü ve şu anda yaklaşık %76 oranında bir düşüşle 169 dolardan işlem görüyor.

Saldırının ışığında, kripto borsası Binance, tüm COVER alım satım çiftlerinin alım satımının yanı sıra COVER depozitolarını askıya aldı.

Elde Edilen Paralar Geri Ödendi İddiası

İddialara göre hacker, elde ettiği paraların bir kısmını geri yolladı. Ayrıca “Bir dahaki sefere kendi ürünlerinize dikkat edersiniz” şeklinde bir de mesaj yolladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner