Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Kurucusu, El Salvador’un Bitcoin (BTC) Benimseme Politikasını Eleştirdi

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, El Salvador'un Bitcoin (BTC) politikasını eleştirmeden övenlerin "utanç verici" bir şey yaptığını söyledi.

vitalik

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, El Salvador’un Bitcoin (BTC) politikasını eleştirmeden övenlerin “utanç verici” bir şey yaptığını söyledi.

Buterin, El Salvador’un “zorunlu” Bitcoin benimseme politikasına sert eleştirilerde bulundu. Bu hareketi pervasız ve kriptonun özgürlük ideallerine aykırı olmakla suçladı.

Buterin, Bitcoin’le ilgili herhangi bir eğitim vermeden milyonlarca insana Bitcoin göndermenin dolandırıcılık ve çeşitli hack’lere yol açacağını savunarak, Bukele’nin politikasını eleştirmeyi sürdürdü. Özellikle “Bitcoin maksimalistleri” için sert sözler söyledi.

El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesi ülkede çeşitli protestoların çıkmasına neden oldu.

Buterin’in konuyla ilgili sözleri şu şekilde:

“İşletmelerin belirli bir kripto para birimini kabul etmesini zorunlu kulmak, kriptonun özgürlük ideallerine aykırıdır. Ek olarak Bitcoin’i El Salvador’daki milyonlarca insana aynı anda ve neredeyse hiçbir eğitim vermeksizin zorlamak pervasızcadır ve çok sayıda masum insanın saldırıya uğraması ve dolandırılması riskini taşır. Bunu eleştirmeden öven Bitcoin maksimalistleri, kendilerinden utanmalıdır”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner