Yükleniyor...

Biden Yönetimi, Kripto İçin Geniş Çaplı Bir Kararname Üzerinde Çalışıyor

Bloomberg'in haberine göre Joe Biden yönetimi, dijital varlıklara hükümet çapında yeni bir yaklaşım oluşturulması amacıyla, yeni bir kararname düzenlemeyi planlıyor.

biden 1

Bloomberg’in haberine göre Joe Biden yönetimi, dijital varlıklara hükümet çapında yeni bir yaklaşım oluşturulması amacıyla, yeni bir kararname düzenlemeyi planlıyor.

Bloomberg’in anonim kaynaklarına göre federal kurumlar, gelen direktifler üzerine kripto ile ilgili alanlarda incelemelerde bulunarak finansal düzenleme, ekonomik inovasyon ve ulusal güvenlikle ilgili tavsiyelerde bulunacak.

Biden yönetiminin alacağı kararlar merakla bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde hem Fed başkanı Jerome Powell hem de SEC başkanı Gary Gensler, kripto varlıkları yasaklamak gibi bir planlarının bulunmadığını açıklamışlardı.

Bu açıklamalar, Bitcoin’e olumlu etki yapmış ve değerinin artmasına neden olmuştu. Yazı kaleme alınırken Bitcoin, Coinmarketcap verilerine göre 54,681 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner