Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Neden Şaşırtıcı Bir Büyüme Gösteriyor?

Ethereum (ETH), Bitcoin'in başarılı durumuna rağmen, bu yıl 322 dolar seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

Ethereum ETH Neden Şaşırtıcı Bir Büyüme Gösteriyor

Ethereum (ETH), Bitcoin’in başarılı durumuna rağmen, bu yıl 322 dolar seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Geçtiğimiz hafta, önde gelen altcoin yükseldi ve bu hafta 234,85 dolarlık düşük seviyesinden 323,02 dolarlık yüksek seviyeye yükseldi ve şaşırtıcı bir şekilde %37,5’lik bir büyüme gerçekleştirdi.

Defi Piyasasının Artışı

Artışa işaret edebilecek çeşitli faktörler bulunmaktadır. Muhtemelen şu anda Chainlink’in fiyatının fırlaması bu etkilerden biridir. Merkezi Olmayan Finans (DeFi) piyasasının büyümesini artmaktadır. DeFi ve Ethereum 2.0’ı çevreleyen olumlu his, piyasadaki görüşleri iyimser hale getiriyor.

Mayıs ayından bu yana, DeFi protokollerinde kilitlenen değer yaklaşık dört kat artarak 3.75 milyar dolar rakamına ulaştı. Diğer popüler protokoller (Compound, Maker, Aave ve Synthetic gibi) de geçen ayki kullanıcı hacimlerinde artış yaşadı. Kurumsal ticaret platformu araştırmalarında lider olan TradeBlock’tan John Todaro, DeFi’nin büyümesinin Ethereum’un fiyatını artırmaya devam edebileceğini söyledi.

Vadeli İşlemler Piyasası ve Ethereum’un Dalgalanması

Bitcoin ve kripto para birimi vadeli işlemlerine ve opsiyon alım satımına odaklanan bir kripto para borsası olan Deribit, Ethereum opsiyonlarında ve açık faiz hacimlerinde büyük artışlar gördüğünü ve ETH opsiyonlarının yeni bir rekor kırdığını bildirdi.

Bunun uzun vadeli bir ralliye dönüşüp dönüşmeyeceğini söylemek için henüz erken. Ancak, piyasanın genel hissi göz önüne alındığında, Ethereum’un bir süre daha bu olumlu havadan yararlanacağı gözüküyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner