Yükleniyor...

Ethereum, EOS ve NEO’yu Entegre Eden Çin Blockchain’i Genişlemeye Devam Ediyor

Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, Red Date Teknoloji CEO'su Yifan He, Çin’in kurucu ortaklığına yardımcı olduğu Blockchain tabanlı Servis Ağı'nın (veya BSN) bu yıl sonuna kadar 100'e yakın kamuya açık ağları entegre etmeyi planladığını açıkladı.

Ethereum EOS ve NEOyu Entegre Eden Çin Blockchain’i Genişlemeye Devam Ediyor

Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, Red Date Teknoloji CEO’su Yifan He, Çin’in kurucu ortaklığına yardımcı olduğu Blockchain tabanlı Servis Ağı’nın (veya BSN) bu yıl sonuna kadar 100’e yakın kamuya açık ağları entegre etmeyi planladığını açıkladı.

He’ye göre amaçları, BSN’nin küresel genişlemesini sağlamak ve herkesin bu Blockchain agnostik platformunda merkezi olmayan uygulamalar geliştirmesine izin vermektir:

“İnternet ancak herkesin web sitesi kurması ucuz hale geldikten sonra gelişti. Misyonumuz blok zinciri ile ilgili her şeyi BSN’nin platformuna yerleştirmektir. ”

Blockchain Ağı Genişliyor

Çin hükümetinden güçlü destek alan en umut verici Blockchain projelerinden biri olan BSN, Ekim 2019’da kuruldu.

Bu ayın başlarında BSN, birbirinden bağımsız olarak faaliyet gösterecek iki Blockchain ağı oluşturdu: BSN-Çin ve BSN- International. Red Date tarafından yönetilen BSN-International, kamu blok zincirlerini entegrelerinden sorumlu olacak.

Bazı kripto paralar BSN’nin veri merkezlerine zaten eklenmişti. Yifan He’ye göre entegreler, Ethereum, EOS ve Çin merkezli NEO ve Nervos’u içeriyor:

“Entegre edilecek ilk halka açık zincirlerin kim olacağı konusunda birçok fikir aldık. Nisan ayında açıkladığımız Ethereum ve EOS’un yanı sıra başka bir uluslararası kamu zinciri Tezos ve Çin’in önde gelen iki projesi NEO ve Nervos’u dahil etmeye karar verdik. ”

Ayrıca BSN, Haziran sonunda Chainlink’in teknolojisini de benimsedi.

BSN’nin Önündeki Engeller

Bununla birlikte, Pekin’in kamu blok zincirlerine karşı düşmanlığı BSN’nin benimsenmesinde büyük bir engel. Bitcoin, Eylül 2017’den beri Çin’de yasaklı. İngiltere’nin Çin’in Huawei mobil ağından çekilmesi de ayrı bir engel oluşturuyor. Red Date’in tüm bu karamsarlığı dağıtmak amacıyla, BSN-International’a katılmak için Çin’e bağlı olmayan en az yedi ortak aradığı iddia ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner