Yükleniyor...

ConsenSys, Mastercard’ın Bulunduğu Yatırımcı Grubundan 65 Milyon Dolar Topladı

Brooklyn merkezli ConsenSys, yeni fon sağlamak için 65 milyon dolar topladı.

ethereum eth odakli yazilim sirketi consensys jpmorgan ve mastercardin bulundugu yatirimci grubundan 65 milyon dolar topladi

Brooklyn merkezli ConsenSys, yeni fon sağlamak için 65 milyon dolar topladı. Ethereum odaklı firmayı destekleyenler arasında JPMorgan, UBS, Mastercard’ın yanı sıra bir dizi yatırım şirketi ve dijital varlık endüstrisi girişimleri bulunuyor.

Ethereum odaklı yazılım şirketi ConsenSys, bir çift büyük banka, en iyi finansal hizmetler firması ve bir dizi dijital varlık endüstrisi startup’ı ve yatırımcısından oluşan bir gruptan 65 milyon dolar topladı.

Bir The Block haberine göre, turu destekleyenler arasında JPMorgan da yer alıyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında ConsenSys, JPM’den stratejik bir yatırım aldığını ve bankanın blokzinciri birimi olan Quorum’u satın aldığını doğruladı. Quorum, Ethereum teknolojisini temel alarak JPMorgan içinde geliştirilen özel bir blokzinciri ağıdır.

UBS ve Mastercard, ayrıca Salı günkü 65 milyon dolarlık finansman turunda FTX sahibi Alameda Research, Protocol Labs, Fenbushi, Maker Foundation, The LAO, Liberty City Ventures, Greater Bay Area Homeland Development Fund ve Quotidian Ventures ile birlikte yer aldı. Dönüştürülebilir senet aracılığıyla 65 milyon dolar toplandı. ConsenSys kurucusu yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“Bir tur gerçekleştirmek üzere yola çıktığımızda, web’in nasıl geliştiğine benzer şekilde, tüm ekonominin yeni nesil bir protokolde devrimcilere katılacağına olan inancımızla tutarlı olarak, sabırla çeşitli bir cap table inşa etmek bizim için önemliydi.”

Bu finansman turu, yatırımcıların dijital varlık yatırım hizmetlerine odaklı şirketler kadar, teknoloji odaklı firmalara da yatırım yapmaya hevesli olduklarının bir işareti olarak değerlendirildi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner