Yükleniyor...

Binance, Tesla Hissesi Sunuyor, Bunu Coinbase (COIN) Hissesi Takip Eder mi?

Kripto borsası Binance, halka açık şirketlerin tokenize edilmiş hisseleri olan yeni bir ürünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

tesla binance coinbase coin hisse

Kripto borsası Binance, halka açık şirketlerin tokenize edilmiş hisseleri olan yeni bir ürünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Listeye ilk giren, Elon Musk liderliğindeki otomobil üreticisi Tesla.

Bu token’larla lım satım, sıfır komisyonla mümkün olacak ve borsadaki tüm kullanıcılar tarafından (belirli bölgeler hariç) erişilebilir olacak. Resmi bir açıklamaya göre, Binance üzerindeki her TSLA token’ı, Tesla’nın hisse senetlerini temsil edecek. Açıklamaya göre Binance’in ürünü, Tesla menkul kıymetlerine dayalı bir “emanet portföyünde” depolanan gerçek Tesla hisseleriyle desteklenecek.

Coinbase (COIN) Hissesi Listelenir mi?

Kripto para borsası Binance, halka açık şirketlerin tokenize edilmiş hisseleri olan yeni bir ürünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Listeye ilk giren, Elon Musk liderliğindeki otomobil üreticisi Tesla.

Binance’ın ürünü, kullanıcılarına ufak miktarlarla alınıp satılabilen ve dolayısıyla geleneksel pazarda sunulandan daha düşük bir maliyetle yeni bir yatırım aracına erişim sağlayacak. Bonus olarak, yatırımcılar bu şirketlerin hissedarlarına sağladığı faydalardan yararlanmaya hak kazanacaklar.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Tesla CEO’su Elon Musk’a kripto para birimlerini şirketine getirdiği için teşekkür etti. Bunun karşılığında Zhao, “Tesla’yı kripto alanına getirmeye” karar verdi. Yönetici bu yeni sürümle ilgili şunları söyledi. Daha sonra Binance, Twitter hesabı aracılığıyla takipçilerine bir sonra listenelecek hisselerin hangi şirketin olmasını istediklerini sordu.

Büyük bir kesim, Coinbase’in (COIN) yarın halka açıldığında tokenize edilmiş bir hisse senedi olarak Binance’e katılması gerektiğini belirtti. Ancak henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

Coinbase IPO’su (ilk arz), yarın gerçekleşecek. Bu arzın kripto para pisayaları için bir dönüm noktası olduğu ifade ediliyor. Bu anlamda da COIN aslında çok önemli. Yatırımcıların Coinbase’in tokenize edilmiş hisse senetlerini bu mühim olay düşünüldüğünde Binance’te görmek istemesi normal.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner