Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Opsiyon İşlem Hacmi Deribit’te İlk Kez Bitcoin’inkini (BTC) Geçti

Ethereum (ETH) opsiyon işlem hacmi kripto para türev borsası Deribit'te ilk kez Bitcoin'inkini (BTC) geçti.

eth btc opsiyon

Ethereum (ETH) opsiyon işlem hacmi kripto para türev borsası Deribit’te ilk kez Bitcoin’inkini (BTC) geçti.

Deribit, dün ilk kez alışılmadık bir trend yaşadı: ETH opsiyon işlem hacmi, Bitcoin’in işlem hacmini geçti. Bitcoin opsiyonları için toplam işlem hacmi pazartesi günü 879,5 milyon dolarken, ETH 1,32 milyar dolardı. Bu da yaklaşık %50 oranında daha fazla. Opsiyonlar, sahiplerine belirli bir süre içinde belirli bir fiyattan dayanak bir varlığı alma veya satma hakkı veren türev sözleşmeleridir.

image 2

Deribit, konu hakkında hiçbir fikri olmadığını söyledi. Ancak bunun olası nedeni, ETH’nin son birkaç ayda BTC’nin fiyatından önemli ölçüde daha iyi performans göstermesidir. ETH’nin fiyatı %1.400’ün üzerinde yükselirken, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık % 550 arttı.

Bununla birlikte, aylık bazda, BTC opsiyonlarının Deribit’teki işlem hacmi ETH’lerden dört kat daha yüksek. Nisan ayında borsa, BTC opsiyon işlem hacminde yaklaşık 33 milyar dolar, ETH opsiyonlarında ise yaklaşık 8 milyar dolar gördü. Deribit, The Block’s Data Dashboard’a göre %85’in üzerinde pazar payına sahip en büyük Bitcoin opsiyon borsasıdır.

image 3

Bitcoin şu anda yaklaşık 56.000 dolardan işlem görüyor ve ETH, tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüş durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner