Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Son İki Yılın En Yüksek Seviyesinde

Ethereum (ETH) bugün 2018'den bu yana en yüksek fiyatına ulaştı.

ethereum son 2 yilin en yuksek seviyesinde

Ethereum (ETH) bugün 2018’den bu yana en yüksek fiyatına ulaştı. Ancak ağ, iki yıl öncesine göre çok daha popüler bir metrik gösteriyor.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre bu yıl, Ethereum’un 2015’teki lansmanından bu yana herhangi bir yılda olduğundan daha fazla Ethereum adresi mevcut. Bu yıl şimdiye kadar Ethereum ağına, para tutan 14.820.771 Ethereum adresi eklendi. Yazım itibari ile 49.6 milyon aktif Ethereum cüzdanı var ve bu sayı tüm zamanların en yüksek seviyesi.

eth adres sayisi

2020 yılında yaşanan onca olumsuzluğa rağmen, Ethereum’un gerçekten yükseldiği dönem olan iki yıl öncesine göre, çok daha fazla insanın Ethereum’a katılmasından dolayı, en büyük altcoin için başarılı bir yıl oldu diyebiliriz.

Ethereum’un aktif 49.7 milyon adresine nazaran, lider kripto paranın ise 32.5 milyon Bitcoin adresi bulunuyor. Ethereum, Mayıs 2019’da Bitcoin’i geçti ve tahtını kaptırmaya da hiç niyeti bulunmuyor.

Tabi ki, tek bir ETH adresinin belirli bir kullanıcıya karşılık gelmediği unutulmamalıdır. ETH adresi oluşturmak oldukça kolay ve hiçbir kimlik bilgisine de gerek duymuyor. Ancak önceki yıllara göre çok daha fazla insanın Ethereum kullanması, Ethereum’un yeni zirveler görmesinin çok yakın olduğunun en büyük işareti olarak kabul ediliyor.

eth grafik

Ethereum (ETH), yazım itibari ile 509 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner