Yükleniyor...

Bitcoin’de 50 Milyon Dolar Kaybeden CEO: “Ben Bitcoin’i Anlamıyorum”

Japon şirketler grubu Softbank Group'un Kurucusu ve CEO'su Masayoshi Son, Bitcoin'i anlamadığını ve yüksekten alım ve düşükten satış sonrasında BTC'de 50 milyon dolar yatırım kaybettiğini söyledi.

bitcoinden 50 milyon dolar kaybeden ceo

Japon şirketler grubu Softbank Group’un Kurucusu ve CEO’su Masayoshi Son, Bitcoin’i anlamadığını ve yüksekten alım ve düşükten satış sonrasında BTC’de 50 milyon dolar yatırım kaybettiğini söyledi.

New York Times’ın DealBook konferasında konuşan 63 yaşındaki Japon milyarder, dijital para birimlerinin gelecekte önemli yerlerde olacağına inandığını ancak, şu an için Bitcoin’den uzak durduğunu açıkladı. Portföyünün %1’ini Bitcoin’e tahsis etmesi önerildikten sonra, 2017’nın sonlarında, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 dolardan 200 milyon dolarlık kripto para satın aldığını açıkladı.

Bitcoin’in günlük fiyatını yatırımlarından dolayı takip etmeye başladığını belirten ünlü CEO, bu durumun odak noktasını dağıttığını ve kendi işinden uzaklaştırdığı için, Bitcoin’lerini satmaya karar verdiğini belirtti. 2017 Aralık’da Bitcoin’in ayı piyasasına girmesi ile birlikte düşük seviyelerden satış yapan ünlü CEO bu durumu şu şekilde açıkladı;

“Odak noktamı kaybettiğim için, fiyatı ne olursa olsun satmaya karar verdim ve biraz zararla sattım. Sanırım 50 milyon dolar kaybettim, tam bilmiyorum.”

Milyarder CEO, Bitcoin’in nasıl çalıştığını anlayamadığını ve şimdilik ondan uzak durmayı tercih ettiğini, ancak dijital para birimlerinin gelecekte önemli bir rol oynayacağına inandığını sözlerine ekledi. Ancak Son, hangi dijital para biriminin ya da hangi yapının ne olduğuna dair bir fikri olmadığını belirtti.

Konferans sırasında Son, Amazon’da erken bir yatırımcı olmadığına da pişman olduğunu belirtti.

“Jeff Bezos, bana şirketin %30’unu halka açılmadan önce satın alma şansı sundu ancak kabul etmedim, bu fırsatı kaçırdığım için pişmanım.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner