Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Rekor Tazeledi!

Bitcoin (BTC) piyasa değerine göre yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak rekor tazeledi.

bitcoin rekor kirdi

Bitcoin (BTC) piyasa değerine göre yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak rekor tazeledi. Lider kripto para birimi bundan 3 gün önce 16 Aralık 2017’de bildirilen 328 milyar dolarlık seviyeyi aşarak, uzun bir süre sonra ilk defa piyasa değeri noktasında rekor kırmıştı.

Coinmetrics tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in piyasa değeri 16 Aralık 2017’de bildirilen 328.89 milyar dolar seviyesine ulaşmıştı. Bugün ise lider kripto para birimi 347.37 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu yaklaşık 20 milyar dolarlık bir artışa işaret ediyor.

Konuyla alakalı açıklama yapan Bitcoin maksimalisti Anthony Pompliano, Bitcoin’in bir ilk yaşattığını ifade etti. Pompliano, şu ifadeleri kullandı:

“Finans tarihinin en büyük boğa piyasalarından birine tanık olmak üzereyiz. 12 aylık bir süre içinde böyle artan bir finansal varlık nadiren bulunur. Bu Bitcoin boğa koşusunun ne kadar tarihi olacağı konusunda beni aydınlattı.”

1 Trilyon Dolara Ulaşacak

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, geçtiğimiz gün Bitcoin’in piyasa değeri hakkında önemli bir tahminde bulunmuştu. McGlone tarafından hazırlanan bir grafiğe göre, lider kripto para birimi 2021 ile 2022 arasında 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner