Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Rekor Tazeledi!

Bitcoin (BTC) Rekor Tazeledi!

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) piyasa değerine göre yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak rekor tazeledi. Lider kripto para birimi bundan 3 gün önce 16 Aralık 2017’de bildirilen 328 milyar dolarlık seviyeyi aşarak, uzun bir süre sonra ilk defa piyasa değeri noktasında rekor kırmıştı.

Coinmetrics tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in piyasa değeri 16 Aralık 2017’de bildirilen 328.89 milyar dolar seviyesine ulaşmıştı. Bugün ise lider kripto para birimi 347.37 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu yaklaşık 20 milyar dolarlık bir artışa işaret ediyor.

Konuyla alakalı açıklama yapan Bitcoin maksimalisti Anthony Pompliano, Bitcoin’in bir ilk yaşattığını ifade etti. Pompliano, şu ifadeleri kullandı:

“Finans tarihinin en büyük boğa piyasalarından birine tanık olmak üzereyiz. 12 aylık bir süre içinde böyle artan bir finansal varlık nadiren bulunur. Bu Bitcoin boğa koşusunun ne kadar tarihi olacağı konusunda beni aydınlattı.”

1 Trilyon Dolara Ulaşacak

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, geçtiğimiz gün Bitcoin‘in piyasa değeri hakkında önemli bir tahminde bulunmuştu. McGlone tarafından hazırlanan bir grafiğe göre, lider kripto para birimi 2021 ile 2022 arasında 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar