Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Yatırım Devinden Bitcoin’e Övgü

Yatırım yönetimi devi BlackRock'ın CIO'su Rick Rieder, Bitcoin ve kripto para birimlerinin “kalıcı olduğunu” düşündüğünü söyledi.

dunyaca unlu yatirim devinden bitcoin e ovgu

Yatırım yönetimi devi BlackRock’ın CIO’su Rick Rieder, Bitcoin ve kripto para birimlerinin “kalıcı olduğunu” düşündüğünü söyledi.

Cuma günü CNBC’nin Squawk Box programında konuşan Rieder, fiyatı yükselmeye devam ederse hükümetlerin Bitcoin’i düzenlemeye çalışıp çalışmayacağı hakkındaki bir soruya yanıt verdi.

Reider “Kripto para biriminin kalıcı olduğunu düşünüyorum, bence uzun ömürlü…” dedi. Ayrıca dijital para birimleri geliştiren merkez bankalarının yanı sıra, Y kuşağının teknolojiye ve kripto paralara duyarlı olduğuna ve dijital ödeme sistemlerinin gerçekliğine vurgu yaptı. 

Rieder şunları söyledi:

”Altının yerini büyük ölçüde alabilecek dayanıklı bir mekanizma olduğunu mu düşünüyorum, evet, çünkü etrafta bir altın külçe dolaştırmaktan çok daha işlevsel.”

CIO, kendisinin bir Bitcoin boğası olmadığını özellikle vurguladı ve Bitcoin’i iş ve kurumsal portföylere fazla dahil etmediğini söyledi.

Son İsim Reider Oldu

Bitcoin ve kripto para sektörü, son aylarda geleneksel finans dünyasındaki birçok yüksek profilli isimden övgüler topladı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, milyarder Paul Tudor Jones, DoubleLine Capital’den Jeffrey Gundlach, milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller ve Milyarder hayırsever Bill Pulte gibi kişiler, açık sözlü birer Bitcoin savunucuları haline geldiler.

Bu isimlere ek olarak Meksika’nın en zengin beş kişisi arasında yer alan milyarder işadamı Ricardo Salinas Pliego da geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e olan hayranlığı açıklamıştı. Twitter üzerinden paylaştığı gönderide, likit portföyünün %10’unun Bitcoin’de olduğunu açıklayan Salinas, takipçilerine Saifedean Ammous’un “The Bitcoin Standard” (Bitcoin Standardı) adlı kitabı okumalarını önermişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner