Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı! Bitcoin (BTC) ise 61.000 Doları Aştı

Kripto para piyasaları hafta sonuna oldukça hareketli bir biçimde başladı.

eth btc

Kripto para piyasaları hafta sonuna oldukça hareketli bir biçimde başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 60.00 dolar seviyesini aşarken, Ethereum (ETHUSD) ise yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemeyi başardı.

Bitcoin, bugün erken saatlerde 60.000 dolar seviyesini aşmayı başardı. Kripto para birimi bu yükselişle beraber Ethereum’un da yükselmesine olanak sağlamış oldu. BTC, Coingecko verilerine göre yazının yazıldığı sırada 60.627 dolardan işlem görüyordu. BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi 13 Mart 2021’de 61.711 dolar olarak belirlenmişti.

Bitcoin, son 24 saatte %5, son 2 haftada %10, son 1 yılda ise %730 oranında yükseldi.

Ethereum ATH Belirledi

Lider altcoin Ethereum, bu sabah saatlerinde yeni bir ATH belirledi. Coingecko verilerine göre kripto para birimi son 24 saatte %4.4 oranında arttı. Kripto para birimi birkaç saat önce 2198 dolara kadar yükseldi. Bu da ETH’nin yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi oldu. Coingecko verilerine göre kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 2166 dolardan işlem görüyordu.

Bu arada tüm kripto para piyasasının toplam değeri yeniden 2 trilyonu aşmayı başardı. Bununla beraber Bitcoin hakimiyet oranı ise %54 olarak belirlendi.

Diğer Kripto Paralarda Durum Ne?

Son verilere bakacak olursak Binance Coin (BNB) son birkaç gündür en dikkat çekici kripto para birimleri arasında yer alıyor. BNB son 24 saatte %16 oranında artarak 477 dolara ulaştı. BNB, sürekli olarak yeni bir rekor belirliyor. Öte yandan son 24 saatte Kucoin Token (KCS), Waves (WAVES), Basic Attention Token (BAT), PancakeSwap (CAKE) ciddi yükselişler yaşamayı başardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner