Yükleniyor...

Ethereum Fiyatı Merge Yaklaştıkça Artıyor

Önümüzdeki ayda gerçekleşecek olan Merge için hazırlıklarını sürdüren Ethereum’un (ETH) fiyatı, son 24 saat içerisinde yüzde 13’ten fazla arttı.

Ethereum Fiyati Merge Yaklastikca Artiyor

Önümüzdeki ayda gerçekleşecek olan Merge için hazırlıklarını sürdüren Ethereum’un (ETH) fiyatı, son 24 saat içerisinde yüzde 13’ten fazla arttı.

Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Ethereum Merge’ü için çalışmalar devam ediyor. Dün ABD Temmuz 2022 enflasyon verilerinin açıklanması ve Goerli testinin gerçekleşmesiyle Ethereum fiyatı daha da yükselişe geçti.

Ethereum Fiyatı Goerli Testi Sonrası Artışa Geçti

Ethereum’un ana ağı, Proof of Stake Beacon Chain ile Merge önümüzdeki ay gerçekleşmesi planlanıyor. Bu sürece ilk test ağı Ropsten birleşmesinin Haziran ayı başlarında tamamlanmasıyla başlandı. Temmuz ayının başlangıcında ikinci test ağı Sepolia’ya geçiş yapıldı. Son olarak da Ethereum Merge’den önceki son çalışma Goerli geride bırakıldı.

Güncellemelerin ve dün açıklanan ABD enflasyon verilerinin getirisi Ethereum’a artış olarak yansıdı. Ropsten, Sepolia ve Goerli, Ethereum’a olan güveni artırırken, beklenin altında açıklanan enflasyon verileri de yükselişi etkiledi. CoinGecko verilerine göre, Ethereum (ETH) fiyatı bu olayların yaşandığı son 24 saat içinde yüzde 13’ten fazla artış gösterdi.

Haberin yazıldığı an itibariyle ETH fiyatı:


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner