Yükleniyor...

Ethereum Geliştiricisi, Goerli Ağının Sonunun Geldiğini Belirtti

Ethereum geliştiricisi Marius van der Wijden, spekülasyonların ortasındaki Goerli test ağının "yavaş yavaş terk edilmesi" gerektiğini belirtti.

ethereum gelistiricisi goerli

Ethereum geliştiricisi Marius van der Wijden, spekülasyonların ortasındaki Goerli test ağının “yavaş yavaş terk edilmesi” gerektiğini belirtti.

Ethereum test ağı Goerli’ye güç veren yerel varlık GETH, ani bir yükseliş yaşadı. Coingecko’ya göre GETH, cumartesi günü 1,60 dolar seviyesine ulaştı ve şu anda yaklaşık 0,31 dolardan işlem görmeye devam ediyor. 

Kullanıcılar Sepolia Ağına Taşınabilir

Bir test token’ı olan GETH’nin, fiyat izleme sitelerinde listeleniyor olması da bir şeylerin yanlış gittiğinin göstergesi olabilir. Bu noktada geliştiriciler, yeni maliyetler nedeniyle artık uygulamalarını test etmekten vazgeçiyor. 

Ethereum geliştiricisi Marius van der Wijden, GETH arzının nasıl düzeltileceğine ilişkin neredeyse bir yıl süren tartışmaların ardından, en kolay çözümün Goerli’nin “yavaş yavaş ölmesine” izin vermek olduğunu söyledi. 

Van der Wijden yaptığı açıklamada: “Tüm test ağlarının amacı budur, birkaç yıl yaşamaları gerekir. Daha sonra onları senkronize etmek giderek zorlaşıyor, bu yüzden pek bir işe yaramıyor.” ifadelerini kullandı. 

Van der Wijden’in planına göre yapılması gereken, Goerli’yi yavaş yavaş devre dışı bırakırken kullanıcıları halihazırda çalışan ancak izinli bir zincir olan Sepolia test ağına taşımak. 

Kripto projesi LayerZero, geliştiriciler arasındaki dağıtımı hızlandırmak amacıyla mainnet ve Goerli test ağı arasında ticareti etkinleştirdi. Bu da GETH fiyatında spekülatif bir artışa sebep oldu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner