Yükleniyor...

BOE Yetkilisi, Dijital Pound’u Fırsat Olarak Görüyor

Bank of England (BOE) yetkilisi, dijital para birimleri gibi teknolojilerin yeni fırsatlar sunabileceğini iddia ediyor.

ben broadbent yorum yapti

Bank of England (BOE) yetkilisi, dijital para birimleri gibi teknolojilerin yeni fırsatlar sunabileceğini iddia ediyor.

Kripto para birimlerinin yarattığı furya, geleneksel finans ürünlerini de etkilemeyi başardı. Birçok kurumsal şirket, yeni teknolojiden geri kalmamak için çeşitli çalışmalar yürütmeye başladı. Ayrıca, birçok ülkede de blockchain ve dijital varlıklar konusunda hareketlilik devam ediyor. Konu özelinde açıklamalar yapan Bank of England’ın üst düzey yöneticisi, dijital para birimlerini bir fırsat olarak nitelendiriyor.

BOE Yetkilisi Dijital Pound Hakkında Olumlu

Bank of England’ın (BOE) para politikasından sorumlu başkan yardımcısı Ben Broadbent, İngiltere Merkez Bankası’nın CBDC’lere karşı sıcak yaklaştığını dile getirdi.

Broadbent, dijital para birimleri gibi yeni teknolojilerin işletmeler için kazançlı bir fırsat olduğunu aktardı. BOE yetkilisi, bir araştırma konferansının başlangıcında konuşma gerçekleştirdi. Bu konuşmada Broadbent, şunlara değindi;

“Dijitalleşmenin bugüne kadarki deneyimi, yeni teknolojilerin sağladığı yeni ürün ve hizmetlerin ölçekte çok hızlı bir şekilde benimsenebileceğidir. Bunun finans kurumları, işletmeler ve bireyler için fırsatlar getirdiği açık. Sürekli iyileştirmeler, sürtünmelerde azalmalar ve ödeme maliyetlerinde düşüşler görmeyi bekliyoruz.”

Bloomberg’in yaptığı habere göre, BOE ve Birleşik Krallık Hazine yetkilileri, Bitcoin gibi kripto para birimlerine benzer bir yapıya odaklandı. Bu yetkililer, merkez bankası rezervleriyle desteklenecek bir Britcoin üzerinde çalışmalar yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner