Yükleniyor...

DeFi Protokolü LaunchZone’dan 700 Bin Dolar Çekildi!

BNB Ağı'nın DeFi protokolü olan LaunchZone'dan yüklü miktarda fon çekildi, kaynaklar gerçekleşen durumu saldırı olarak değerlendirdi.

hacker

BNB Ağı’nın DeFi protokolü olan LaunchZone’dan yüklü miktarda fon çekildi, kaynaklar gerçekleşen durumu saldırı olarak değerlendirdi.

BNB ağı üzerinde çalışan LaunchZone’a, bir saldırganın sistem üzerindeki açıktan faydalanarak müdahale ettiği bildirildi. LaunchZone likidite havuzundan 700.000 dolarlık fonun çekilmesiyle başlayan süreç DeFi protokolüne büyük oranda zarar vermiş oldu. Saldırganın LaunchZone’da bulunan bir açıktan faydalandığı belirtildi. Sistem açığı kullanılarak yapılan bu istismar sonucu token değeri ciddi anlamda zarar gördü.

LaunchZone Saldırganı, Sistemin Açığından Faydalandı!

7e44a526 5b71 4f13 8958 7dd60babe9a4

BNB Ağı’nın popüler DeFi protokollerinden LauchZone’a gerçekleşen saldırının, sistemin açıklarından yararlanılarak gerçekleştiği bildirildi. Likidite havuzundaki fonların yüzden 80’inden daha fazlasına etki eden saldırgan için, sistemsel sorun sayesinde gerçekleştirdiği ifade edildi.

LaunchzZone’un resmi Telegram hesabı, kullanıcıların dikkatli olması konusunda bildiri yayınladı. “$LZ, DND saldırganıyla hackleniyor. Ekip çalışmalara başladı, lütfen bu süreçte jetonu satın almayın. Lütfen sakin kalın.” Şeklinde ifadelerini yayınlayan projenin resmi Telegram hesabı, kullanıcıları ticaret yapmamaları konusunda uyardı.

Birçok farklı blockchainden alınan verilere göre, LaunchZone’a gerçekleşen saldırı sonrası token’lar yüzde 80’in üzerinde değer kaybetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner