Yükleniyor...

Chris Burniske: Ethereum Yükselişe Hazırlanıyor

ARK Invest’in eski kripto bölümü başkanı Chris Burniske, Ethereum’un Bitcoin karşısındaki fiyat hareketine ilişkin görüşlerini paylaştı.

chrisburniske

ARK Invest’in eski kripto bölümü başkanı Chris Burniske, Ethereum’un Bitcoin karşısındaki fiyat hareketine ilişkin görüşlerini paylaştı. 

Burniske’in görüşüne göre, iki yıllık konsolidasyonun ardından Ethereum, lider kripto para birimi Bitcoin’e karşı bir çıkış yapmaya hazır. Ethereum en son Mayıs 2021’de böyle bir fiyat sıçraması gerçekleştirmişti. O zaman, bir aydan biraz daha uzun bir süre içinde ETH, BTC karşısında yüzde 150’den fazla değer kazanmış ve öncesinde 931 gün boyunca konsolidasyonda kalmıştı. 

Ethereum, Bitcoin’i Tahtından Edebilecek mi?

Burniske’in bahsettiği yükseliş eğer gerçekleşirse, mevcut konsolidasyonun bir öncekinin üçte biri kadar sürdüğü ve dolayısıyla biriken enerji miktarının da daha düşük olduğu göz önüne alındığında geçen seferkinden küçük olacağı varsayılabilir. 

Ethereum’un potansiyel likidite akışı durumunda Bitcoin’e karşı tüm zamanların en yüksek seviyesini yenileyip yenilemeyeceği de merak konusu. Şu anda, bu işaret ETH başına 0,1564 BTC olarak belirlenmiştir ve bu da Ethereum’un mevcut fiyatından yüzde 123 daha yüksek.

Son olarak, potansiyel bir fiyat kırılması “flippening”in ne kadar yakın olduğu sorusuna yanıt verebilir. Piyasanın ortaya çıkışından bu yana Ethereum’un Bitcoin’i en büyük kripto para birimi ünvanından edeceği konuşuluyor, ancak şu anda ETH hala kapitalizasyon açısından BTC’nin yalnızca yüzde 43’ü konumunda. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner