Yükleniyor...

Ethereum Hashrate Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Glassnode tarafından bildirilene göre Ethereum (ETH) hashrate'i tüm zamanların en yüksek  seviyesine ulaştı.

eth hash rate ethereum hashrate

Glassnode tarafından bildirilene göre Ethereum (ETH) hashrate’i tüm zamanların en yüksek  seviyesine ulaştı.

Ethereum madencileri, DeFi heyecanı ve yükselen ücretlerin ardından hashrate yeni bir rekor seviyeye yükseltti. Hashrate 250 T/s’yi geçti ve yılın başından bu yana %80 oranında arttı.

Glassnode verilerine göre, Ethereum hashrate yeni bir ATH’ye ulaştı. Bazı yatırımcılar ve trader’lar bu yükselişin bullish olduğunu ve ETH fiyatını olumlu yönde etkileyeceğini ifade ediyor. ETH has oranında yaşanan bu artış, genel olarak merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne bağlanıyor.

Ethereum Hash Oranı Nedir?

Ethereum hashrate, mevcut Ethereum bloğunu çözmeye çalışan Ethereum madencileri tarafından kaç tane hash üretildiğinin bir tahminini belirten hesaplanmış bir sayısal değerdir. Ethereum ağının hashrate değeri arttıkça ETH hashrate sayıları o kadar büyür ki kısaltmaların kullanılması gerekir. Kısaltmalar, bir saniyelik zaman çerçevesinde gerçekleştirilen karma sayısını temsil eden SI’dan türetilmiş birimlerdir.

Ethereum hashrate’in her bloğun ne kadar hızlı veya yavaş çözüldüğünü belirlemediğini söylemek önemlidir. Blok süresi olarak adlandırılan bu zamanlama, blokların sabit bir zaman diliminde çözülmesini sağlamak için her blok zorluğu yeniden hedefleme sırasında yukarı veya aşağı doğru ayarlayan Ethereum madenciliği zorluk değeri tarafından uygulanır.

Ethereum hashrate, mevcut Ethereum zorluğu, tanımlanan Ethereum blok süresi ve son (X) blok sayısının ortalama blok süresi kullanılarak hesaplanır.

Artan Hash Oranı Ne Anlama Geliyor?

Ethereum’da artan hashrate, blockchain üzerinde yer alan kullanıcıların aktifliğinin arttığını belirtiyor. Özellikle DeFi hareketinin devam etmesi ve gün geçtikçe daha çok insanın DeFi’a yönelmesiyle beraber Ethereum’un temelleri de güçleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x