Yükleniyor...

Ethereum Kurucusu, 2035’te Hangi Para Biriminin Yaygın Olarak Kullanılacağını Sordu

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum topluluğuna Ethereum dışındaki en uygun para alternatifini soran bir anket başlattı.

ethereum kurucusu 2035te hangi para biriminin yaygin olarak kullanilacagini sordu

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum topluluğuna Ethereum dışındaki en uygun para alternatifini soran bir anket başlattı. 

Vitalik Buterin, dün akşam resmi Twitter hesabı üzerinden bir anket başlattı. Buterin, 3 milyon takipçisine ETH dışındaki hangi para biriminin bundan 13 yıl sonra önde gelen ödeme ve değer saklama aracı olabileceğini sordu. Ankette dolar, Bitcoin, Cardano ve Solana’nın yanı sıra, Tron, Binance Coin, CNY ve NEO da yer aldı. 

Biz Değilsek, Kim?

Yayın saati itibariyle anketi, tahmin edileceği üzere %45 ile Bitcoin önde götürüyor. Açtığı diğer grupta ise %42 ile Tron önde gidiyor. Ardından en yüksek oy oranı ise %34 ile Cardano’da bulunuyor. 

Diğer taraftan bazı projeler ise, yanıt olarak kendi projelerini shillemeye başladı. Dogecoin’in kurucu ortağı da, diğer tüm Twitter anket ve tartışmalarında olduğu gibi yorumlarda meme parası Dogecoin’i öne çıkardı. Daha önce aktardığımız üzere Tesla, artık bazı mağaza ürünlerinde Dogecoin’i ödeme olarak kabul ediyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner