Yükleniyor...

Dünyanın İlk NFT Müzikali The Wrong Man Oldu

Amerikalı söz yazarı, plak yapımcısı ve oyun yazarı Ross Golan,  NFT pazaryeri Terra Virtua iş birliğiyle dünyanın ilk NFT müzikali “The Wrong Man”i piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

TheWrongMan

Amerikalı söz yazarı, plak yapımcısı ve oyun yazarı Ross Golan,  NFT pazaryeri Terra Virtua iş birliğiyle dünyanın ilk NFT müzikali “The Wrong Man”i piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

NFT müzikalin içeriğinde, satın alınabilecek dijital koleksiyonlar, tam animasyonlu müzikal, plak, müzikal sanat eserlerini içeren posterler ve Golan’dan daha önce yayınlanmamış bir parça olmak üzere müzik, grafik ve film karışımı olacak.

Bu yeni proje, müzikal yaratıcısı Ross Golan ve Terra Virtua’dan geliyor. NFT’ler Terra Virtua ile yayınlanacak ve 2022’nin ilk çeyreğinde satın alınabilecek. Ayrıca, müzikalin yeni prodüksiyonu, 2023 prömiyeri için çalışıyor.

Golan, ilk NFT müzikal ile ilgili şöyle konuştu;

“The Wrong Man, hem müziğe hem de dijitale ışık tutmak için kapıları açmaya ve benzersiz fırsatlar sunmaya devam ediyor. Terra Virtua ile bu tarihi anın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum ve böyle bir topluluğun parçası olmaktan onur duyuyorum.”

Hareket, müzisyenler için yeni bir gelir akışını öne çıkararak, onlara doğrudan izleyicilerine satış yapma olanağı veriyor ve hayranlara en sevdikleri sanatçının eserlerinden bir parçaya sahip olma şansı veriyor.

the wrong man

The Wrong Man, işlemediği bir cinayetten haksız yere hüküm giymiş bir adamın türküsü olarak yayınlandı. Golan, yıllar içinde o şarkıyı konsept bir albüme dönüştürdü.

Albüm daha sonra bir animasyon filmine ve ardından Joshua Henry’nin başrolde oynadığı ve 2019 sonbaharında Off-Broadway’de prömiyer yapan bir sahne müzikaline dönüştürüldü. Söz konusu müzikal şimdi ilk NFT müzikal olarak satışa sunulacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner