Yükleniyor...

Ethereum Kurucusu Buterin, Elon Musk’ın Ses Getiren Twitter Teklifi Hakkında Konuştu

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Elon Musk’ın ses getiren Twitter teklifi hakkında konuştu.

ethereum kurucusu buterin elon muskin ses getiren twitter teklifi hakkinda konustu

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Elon Musk’ın ses getiren Twitter teklifi hakkında konuştu.

Ethereum kurucusu Buterin, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifi hakkında konuşan son isim oldu. Buterin bugün Twitter hesabı üzerinden bir tweet paylaştı. Tweette Musk’ın Twitter’ı satın almak istemesinde bir sorun olmadığını ancak sosyal medya şirketlerini düşmanca ele geçiren varlıklı insan veya yapıların sorun yaratabileceğini söyledi. Konuyu yabancı ülkeler özelinde örnekleyen Buterin, etik açıdan sorunlu bir ülkenin böyle bir hamleye giriştiğinde olayın kolayca kötü bir düzleme girebileceğini söyledi.

Bilindiği gibi Elon Musk, Twitter’da %9.2 hisse satın aldıktan sonra Twitter’ın yönetim kuruluna katılmayacağını söylemişti. Ardından Musk, Twitter’ın tamamını hisse başına 54.20 dolardan satın almayı öneren bir teklifte bulundu. Teklif, şirketin geçtiğimiz yıl belirlediği ATH seviyesinin oldukça altında olması nedeniyle toplulukta tepkiyle karşılandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner