Yükleniyor...

Ethereum Kurucusu Buterin: Terra, Küçük Yatırımcıya Öncelik Vermeli

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Terra’nın herhangi bir geri ödeme planında küçük yatırımcıya öncelik vermesi gerektiğini söyledi.

ethereum kurucusu buterin terra kucuk yatirimciya oncelik vermeli

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Terra’nın herhangi bir geri ödeme planında küçük yatırımcıya öncelik vermesi gerektiğini söyledi. 

Kripto para dünyasını sarsan LUNA ve UST olayı hakkında bir yorum da Ethereum kurucularından Vitalik Buterin’den geldi. Buterin Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir tweette bu öneriyi savunan bir kullanıcıyı alıntılayarak “kesinlikle destek verdiğini” söyledi.

Buterin, düşük gelirli çalışanlar için daha güçlü düzenlemelerin olduğu, varlıklı kişiler için ise “kendin bir yolunu bul” yaklaşımının benimsendiği Singapur iş yasasını örnek verdi ve bunun gibi şeylerin “iyi hibrit formüller” olduğunu söyledi. 

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde kripto para dünyası, UST’nin sabitinin bozulması ve akabinde UST-LUNA arasındaki ilişki nedeniyle artan LUNA arzının varlığı ölüm spiraline sokmasıyla bir şok yaşamıştı. Şimdi Terra ekibi, projeyi yeniden hayata döndürmenin yollarını arıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner