Yükleniyor...

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin: “Yield Farming Bu Haliyle Sürdürülebilir Değil”

Bugün bilindiği üzere en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum'un doğum günü.

ethereum 200 dollars 1

Bugün bilindiği üzere en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un doğum günü. 5 yıl önce bugün hayatımıza giren kripto para birimi, birçok kullanım alanı ve akıllı sözleşmeleriyle endüstride önemli bir yere sahip oldu. Kurucusu Kanadalı-Rus Vitalik Buterin de, bu günde sektöre dair önemli açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Laura Shin ile yaptığı YouTube yayınında önemli noktalara değinen Ethereum kurucusu, son zamanlardaki DeFi furyasından bahsederek; mevcut haliyle DeFi yield farming’in sürdürülemez olduğunu belirtti.

“İnsanları DeFi’a itiyorlar, şu anda buraya girmek için geçici nedenler var ancak daha çok insan DeFi’a girdikçe; bu nedenler de artık geçerli olmayacak.”

Buterin ayrıca faiz oranlarının yüksek olmasının, oranları sıfıra indirebileceği gibi ciddi risklerin mevcut olduğunu belirtti.

Genç girişimci ayrıca akıllı sözleşmelerin güvenliğinden de bahsederek Ethereum’un geleceği hakkında bilgi verdi. Yazıya konu olan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner