Yükleniyor...

Ethereum Kurucusundan XRP’ye “Shitcoin” Çıkışı

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, XRP’nin neden bir menkul kıymet olarak görülmemesi gerektiği gerekçelendirmelerinin ardından Ripple’ı eleştirdi

ethereum kurucusundan xrpye shitcoin cikisi

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, XRP’nin neden bir menkul kıymet olarak görülmemesi gerektiği gerekçelendirmelerinin ardından Ripple’ı eleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRP’nin başka bir Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasıyla karşı karşıya kalmasına yanıt olarak şirket, Bitcoin ve Ethereum’un “Çin kontrollü” olduğunu ileri sürdü.

Buterin, en büyük iki merkeziyetsiz dijital varlığa yapılan bu saldırıyı eleştirdi ve Ripple ekibinin “tuhaflıkta yeni bir aşama kaydettiğini” belirtti:

“Görünüşe göre Ripple/XRP ekibi, tuhaflıkta yeni bir aşama kaydediyor. Shitcoin’lerinin  *kamu politikası nedeniyle*, yani Bitcoin ve Ethereum “Çin’in kontrolünde” olduğu için bir menkul kıymet olarak adlandırılmaması gerektiğini iddia ediyorlar.”

Ripple’in merkeziyetsiz olduğu iddialarının ironisi, Evan Van Ness gibi gözlemcilerin gözünden kaçmadı:

“Ama en komik kısmı, Ripple’ın kendilerinin daha az merkeziyetçi olduklarını iddia etmesi oldu. -Çin’in kontrolünde olamayız çünkü %100 Amerika merkezliyiz.-”

Tweet, rakip blokzincirlerinin ortaya çıkması ile birlikte, kripto kripto para dünyasında oluşan kabileciliğin seviyesini de ortaya koyuyor. 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x