Yükleniyor...

Ethereum Name Service Neden Yükseliyor? 6 Ekim 2022

Ethereum Name Service (ENS), durgun piyasa koşullarına rağmen CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yaklaşık yüzde 9,5 yükselerek dikkat çekti.

ENS Neden Yükseliyor

Ethereum Name Service (ENS), durgun piyasa koşullarına rağmen CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yaklaşık yüzde 9,5 yükselerek dikkat çekti. Peki Ethereum Name Service (ENS) neden yükseliyor?

Ethereum Name Service (ENS), gösterdiği yükselişle beraber günün en çok yükselen kripto paralarından biri oldu. Son 24 saatte yaklaşık olarak yüzde 9,5 yükselen ENS’deki yükselişin nedenini analizimizde bulmaya çalışalım.

Ethereum Name Service Teknik Analizi

CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yükselen ENS, son bir haftada ise yüzde 9,6’lık yükseliş yaşadı. Ethereum Name Service (ENS) neden yükseliyor sorusunun cevabını birlikte bulmaya çalışalım. Yapılan bir analiz bize ENS’nin 200 günlük EMA’sını yani 200 günlük hareketli ortalamasını kırmasının ardından 27 dolara ulaşacağını öngören bir perspektif sunuyor.

Şimdi bu bilgiler ışığında ENS’nin grafiğini inceleyelim.

3bt45Pc9
ENS’nin günlük grafiği Kaynak: TradingView

ENS Neden Yükseliyor?

Grafiğe baktığımızda Ethereum Name Service’in 200 günlük hareketli ortalamasını kırmasının ardından yükselişe başladığını görebiliyoruz. Ayrıca, grafikte yükselen ve alçalan trendlerin çakışmasının da ENS’nin hareketinde rol oynadığını söylemek mümkün. ENS’deki yükseliş devam ederse bir sonraki hedef 22,9 dolar bandı olabilir.

RSI ise orta çizgiden geri döndükten sonra aşırı alım sınırına ulaşmak için yükselmiş halde. Ek olarak, hızlı ve yavaş çizgiler arasındaki büyük yükseliş boşluğu, bir sonraki düşüş dönüm noktasına doğru bir yükseliş eğilimi olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor. Bütün bunların yanında Ethereum Name Service’deki kayıtların sayısının 2,6 milyonu geçtiğini de belirtmemizde fayda var.

Bunun yanında ENS’nin iş birlikleri sayesinde aktifliğin artışını da belirtmemizde fayda var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner