Yükleniyor...

ENS Kayıtları, Aylık En Yüksek Rekorunu Kırdı

Ethereum Name Service (ENS) kayıtları, bu ay kaydedilen adres sayısıyla tüm zamanların aylık en yüksek seviyesine ulaştı.

ENS Kayitlari En Yuksek Aylik Rekorunu Kirdi

Ethereum Name Service (ENS) kayıtları, bu ay kaydedilen adres sayısıyla tüm zamanların aylık en yüksek seviyesine ulaştı.

ENS Domains’e göre kayıtlardaki artış, Ethereum geliştiricilerinin geride bıraktığı birleşmenin bir getirisi. Daha önce ETH‘nin piyasa hacminde, NFT’lerinde ve işlem fiyatlarında artış yaşandığı açıklanmıştı.

ENS Kayıtları, Aylık En Yüksek Seviyede

Geçtiğimiz ay, Ethereum Name Service (ENS) kayıtları bugüne kadar 2 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı ve artmaya da devam ediyor.

Dune Analytics verilerine göre, Eylül ayında yeni kaydedilen ENS adreslerinin sayısı, tarihte aylık tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 427 bin 325’e çıktı. Veriler, bugüne dek toplam 2,59 milyon ENS adresi oluşturulduğunu gösterdi.

NFT işlem hacmi bu yıl yüzde 97 düşüşteyken, ENS, popüler Bored Ape NFT serisini geride bıraktı ve Eylül ayında OpenSea’de işlem hacminde ilk sırada yer aldı.

Ethereum Name Service ENS

Ethereum Name Service (ENS) Nedir?

Ethereum Name Service, Ethereum blok zincirinde bulunan dağıtılmış bir adlandırma sistemidir. 2017 yılında kurucu Nick Johnson tarafından piyasaya sürüldü ve kripto cüzdan adresleri ve uzun onaltılık sayı ve hash dizileri gibi karmaşık tanımlayıcıları basitleştirilmiş ve okunabilir cüzdan adlarına çeviriyor. ENS, blok zincirindeki Ethereum adreslerini paylaşmayı ve hatırlamayı kolaylaştırır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner