Yükleniyor...

Ethereum, PoS İçin İlk Büyük Testi Büyük Ölçüde Geçti

Ethereum dün, PoS’a doğru ilk büyük testini gerçekleştirdi.

ethereum pos icin ilk buyuk testi buyuk olcude gecti 6

Ethereum dün, PoS’a doğru ilk büyük testini gerçekleştirdi. Geliştiriciler, shadow fork aracılığıyla ana ağda proof of stake algoritmasını başarıyla test etti. Test, birkaç küçük sonunun dışında büyük oranda başarılı oldu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Shadow fork, ana ağın gerçek bir versiyonudur. Algoritma, test ağlarında büyük ölçüde test edilse de; gerçek bir ağda çalışıp çalışmadığını görebilmek için shadow fork gibi gerçek bir yapıda test edilmesi gerekir. Shadow fork denen bu yapıda bazı doğrulayıcı nodelar ana ağdan ayrılır ve güncellemeyi kendileri gerçekleştirir. Söz konusu etkinlikte ağın geri kalanı etkilenmez. Ethereum geliştiricilerinden Tim Beiko konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Shadow forklar bize test etmek için yeni test ağlarını başlatmaktan daha gerçekçi bir ortam sağlıyor. Çünkü mevcut test ağlarında zaten organik olarak gerçekleşen işlemler var ve nodeları yeni test ağlarından daha fazla strese sokan büyük bir işlem boyutu ve blok geçmişi var.”

Ethereum geliştiricileri, testin büyük ölçüde başarılı olduğunu aktardı. Shadow fork, tamamen PoS algoritmasını kullanarak bloklar üretebildi ve işlemleri sonlandırabildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x