Yükleniyor...

Ethereum Node Projesi Akula Rafa Kalkıyor

Ethereum node projesi Akula, yeni duyurulan Reth adlı rakip projeyle rekabet edemeyeceğini gerekçe göstererek hizmetlerini durdurma kararı aldı.

eth

Ethereum node projesi Akula, yeni duyurulan Reth adlı rakip projeyle rekabet edemeyeceğini gerekçe göstererek hizmetlerini durdurma kararı aldı.

Kripto endüstrisinde hizmet veren şirketler, devamlılık konusunda zorlu günlerden geçiyor. Sektördeki likiditeyi kaynak olarak gösteren ve varlıklarını kripto endüstrisine bağlayan şirketler hayatta kalmaya çalışıyor. Özellikle, FTX borsasının iflas etmeyi yeni bir dönemin de başlangıcı oldu. Tüm bu süreçlerin ışığında, Ethereum ekosisteminde de hareketlilik başladı. Node projelerinden Akula, piyasadaki rekabeti gerekçe göstererek hizmetlerini askıya alma kararı aldı.

Ethereum Node Projesi Akula, Rekabet Edemeyeceğini Açıkladı

Projeyi rafa kaldıran Akula geliştiricileri, kararın nedeni olarak risk sermayesi tarafından desteklenen bir rakip projeyi işaret etti.

Bir Ethereum istemci platformu olan Akula’nın geliştiricileri, benzer özelliklere sahip olan ve Paradigm tarafından yürütülen Reth adlı projeyi hedef aldı. Geliştiriciler, Reth adlı projenin daha güçlü bir destek aldığını belirterek rekabet edemeyeceklerini aktardı.

Yapılan duyuruya göre, proje tamamiyle sona erdirildi. Geliştiriciler, artık projeyi sürdürmeyecek ve çalıştırmayacak. Ancak, proje açık kaynak olduğu için kod yapısı kullanılabilir olacak.

Şirket, Venture Capital’ler ile rekabet edebilecek durumda olmadıklarını aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner