Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) Beklenen Yükseliş Ne Zaman?

Ethereum'un (ETH) fiyatı son birkaç haftadır oldukça hareketsizdi.

ethereum beklenen yukselis ne zaman gerceklesecek

Ethereum’un (ETH) fiyatı son birkaç haftadır oldukça hareketsizdi. En büyük altcoin, Bitcoin (BTC) ve bazı altcoin muadillerine göre daha düşük performans gösteriyor.

Tüm kripto para piyasası yükselmeye başladığından beri, bu eğilim de yavaş yavaş değişmeye başladı. Popüler bir kripto para analisti, şu anda birden fazla temel teknik seviyenin altında işlem gören ETH’nin teknik açıdan düşüş eğiliminde olduğuna dikkat çekti.

Geçtiğimiz gün hem 50 günlük hem de 100 günlük hareketli ortalamanın altında kapanış yaşayan ETH’de benzer durum en son Nisan ayında yaşanmıştı. Ancak, Ethereum ve toplu kripto para piyasası, Bitcoin’in tekrardan 10.900 doları aşan fiyat hareketi sebebi ile bir sıçrama aşamasında olabilir.

Yaşanan bu ralli, halka açık şirket Square’in, 50 milyon dolarlık Bitcoin satın alma kararı ile tetiklendi. Bitcoin ve toplu kripto para piyasası bu tarz haberlerden çabuk etkileniyor ve fiyat hareketlerinde eğilim anlık olarak değişiyor.

ETH’nin ise düşüş trendini tersine çevirip, yükselişe geçmeden önce önünde bazı engeller bulunuyor. Bir analist, son zamanlarda birkaç önemli seviyenin altında kapanış yaşayan ETH için, Bitcoin’den çok daha riskli durumda açıklaması yaptı. Bu yüzden bu mevcut seviyeler geçene kadar, ETH için mücadele devam edecektir.

Ethereum, şu anda 352 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye, son birkaç haftadır işlem gördüğü fiyat civarında ancak, sabahın en düşük seviyesi olan 338 dolar düşünüldüğünde, kripto parada kayda değer bir toparlanma yaşandı diyebiliriz.

Bitcoin savunucusu ve Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’e ait olan Square, böylesine bir yatırım yolunu benimseyen ikinci büyük şirket oldu. Alınan bu karar kripto para piyasasında bir ivme yarattı ancak bunun yeni bir yükseliş trendi için katalizör etkisi yaratıp yaratmayacağı halen belirsizliğini koruyor.

ETH İçin Bu Anahtar Seviyeler Oldukça Büyük Önem Taşıyor

Bir analist, dünkü kapanışların birkaç önemli seviyenin altında gerçekleştiğini belirli. Ethereum’un daha fazla olumsuzluktan kaçınması için bu seviyelerin tekrardan ele geçirilmesi mecburi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner