Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) Heyecan Verici Gelişmeler: Varlık 250 Dolara Ulaşabilecek Mi?

Dün Bitcoin (BTC) neredeyse yükselen tek kripto para birimi iken, bugün durum tam tersi oldu.

ethereum rally

Dün Bitcoin (BTC) neredeyse yükselen tek kripto para birimi iken, bugün durum tam tersi oldu. Altcoinler oyuna geri döndü ve önde gelen kripto para biriminden daha fazla büyüdü. En yüksek kazanç getiren, oranı %7.15 oranında artmış olan Ethereum oldu (ETH).

Kripto para piyasasının devam eden yükselişi, dünden bu yana sadece biraz artarak 262.5 milyar dolar olan piyasa değerini olumlu yönde etkiledi.

Ethereum bu haberin yazım zamanı itibariyle; 218.76 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

ETH / USD: Olası Boğa Koşusu Sırasında Ethereum, Bitcoin’den Daha Hızlı Büyüyebilir Mi?

Ethereum (ETH) ana kripto para birimi olan Bitcoin ile birlikte büyümesini sürdürdü. Hatta ikinci en büyük kripto para birimi, %7’den fazla artarak rakibini bile aştı.

Saatlik grafikte, Ethereum (ETH) yerel zirveye neredeyse 225 dolar seviyesini görerek ulaştı. Şu anda kripto para birimi, RSI göstergesinin değerine göre zaten aşırı satılmaktadır. Ayrıca bu oranı artırmak için yukarıda herhangi bir likidite yoktur. Bu bağlamda, daha olası bir tahmin olarak 217 dolar-en yakın hayati seviyeye bir düzeltme geleceği öngörülebilir. Bu sadece kısa süreli bir düşüş olacaktır, düşüş eğiliminin başlangıcı olmayacaktır.

Daha geniş bir zaman dilimine bakılacak olursa; durum Ethereum (ETH) sahipleri için pek de parlak görünmüyor. Bollinger Bantları göstergesinin destek çizgisi, temel ve direnç yükselirken aşağıya bakıyor. Bu tabiri caizse boğaların yakıtını tükettiğine dair bir sinyaldir ve yakında bir düşüş olabilir. Böyle bir durumda, ETH 208 ila 210 dolar aralığında olacaktır.

Günlük grafikte ise durum tam tersidir. MACD göstergesinin çizgileri birbirini geçince uzun vadeli yükseliş trendi başladı. Ayrıca mevcut artış nispeten yüksek alıcı ticaret hacmi tarafından desteklenmektedir. Sonuçta, mevcut yükselişin bitiş noktası 252 dolar seviyesidir ki bu seviyeye Haziran sonunda ulaşılabileceği de düşünülmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner