Yükleniyor...

Çin’in Yeni Yasal Düzenlemesi İle Kripto Varlıklar Miras Olarak Kalabilecek

Çin tarafından kabul edilen yeni medeni kanun ile birlikte, Bitcoin gibi kripto paralar mirasın bir parçası olarak kabul edilecek.

kripto varliklar miras olarak kalabilecek

Çin tarafından kabul edilen yeni medeni kanun ile birlikte, Bitcoin gibi kripto paralar mirasın bir parçası olarak kabul edilecek.

Onüçüncü Ulusal Halk Kongresi ve Çin Halkının Siyasi Dayanışma Konferansı 28 Mayıs’ta sonra herdi. Konferanstan çıkan kararlar ile birlikte, aynı gün içerisinde parlamentoda yeni bir medeni kanun da çıktı. Bu kanuna göre;

Bir kişi öldüğünde, miras bıraktığı tüm değerler yasal mülkiyettir. Çin Renmin Üniversitesi’nde görev alan Prof. Lixin Yang, Çin Merkez Televizyonu’nda yaptığı açıklamada, bu yasa ile birlikte kripto paraların miras olarak devredilebileceği anlamına geldiğini belirtti.

Primitive Ventures’in Kurucu Ortağı Dovey Wan’da kısa zaman önce Bitcoin kullanıcılarının özel anahtarlarına daha fazla önem vermeleri gerektiğini belirtmişti.

Yayınlanan rapora göre, Çin vatandaşlarının kripto para ve diğer sanal varlıklarını aktarmalarına izen veren yeni miras yasası 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girecek.

Özellikle son birkaç aydır Çin olağanüstü bir hız ile kripto paraları ve blockchain teknolojisini yasallaştırma yönünde büyük adımlar atıyor. İlk olarak dijital Yuan’a hız verilmesi gerektiğine karar veren Çin, daha sonra blockchain ekosisteminde çalışan kişilerin resmi olarak meslek sahibi olmalarını kabul etmişti. Son olarak bu düzenleme ile birlikte Çin, kripto paraları hayatın her anında bu tür düzenlemeler ile birlikte yasallaştırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner