Yükleniyor...

Bitcoin Zenginler Listesi Zenginleşiyor

Geçtiğimiz Mayıs ayı Bitcoin için oldukça hareketli geçti ve bu hareketlilikten faydalanan birçok tüccar varlıklarının değerini ciddi oranda arttırdı.

bitcoin zenginler listesi zenginlesiyor

Geçtiğimiz Mayıs ayı Bitcoin için oldukça hareketli geçti ve bu hareketlilikten faydalanan birçok tüccar varlıklarının değerini ciddi oranda arttırdı.

Piyasalardan sağlanan son verilere göre özellikle son birkaç haftadır, yatırımcıların borsalardan kaçtığı gözlemleniyor. Borsalardan çekilerek, varlıklarını kendi cüzdanlarında tutmayı tercih eden yatırımcılardan dolayı, toplam rezerv azalarak 1.36 milyon BTC seviyesine düştü. Borsalardaki rezervlerin bu kadar düşük olması en son 2019 yılın ilk çeyreğinde gerçekleşti ve ardından Bitcoin’in yükselişi başladı.

Rezervlerde yaşanan düşüşün sebebi nedir?

Kripto tarihine “Kara Perşembe” olarak geçen ve Bitcoin’in fiyatının ciddi değer kaybına uğradığı 12 Mart tarihinde, birçok BTC el değiştirdi ve yeni sahipleri de bu Bitcoin’leri borsa dışı bıraktılar.

Tüccarlar ve analistler holdingi spekülasyon yaparken, benzer şekilde veriler de holding faaliyetlerindeki yükselişi doğruluyor. Bitinfocharts tarafından sağlan verilere göre Bitcoin zengin listesi bir yılda %21 arttı.

Örneğin yukarıda belirtilen 0-0.001 aralığında Mayıs 2019’da 2.405 BTC yer alırken, Mayıs 2020’de 2.911 BTC’ye yükseldi ve  bu durum kullanıcıların giderek daha büyük dijital varlıkları ellerinde tuttuklarının bir kanıtı niteliğinde.

Bu eğilimin diğer bir sebebi de kısa zaman önce gerçekleşen Bitcoin yarılanma etkinliğinin sonucu olarak Bitcoin’in fiyat artış beklentisi olarak gösterebilir.

Yazım sırasında Bitcoin, 9.428 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner