Yükleniyor...

Bitcoin’in 3.150 Dolardan 14.000 Dolara Yükseldiği Döngü Tekrar Geldi!

2019 yılında, Bitcoin'in fiyatı borsalara BTC girişi azaldığında 3.

bitcoin bu donguden yukselis ile cikacak mi

2019 yılında, Bitcoin’in fiyatı borsalara BTC girişi azaldığında 3.150 dolar seviyesinden 14.000 dolar seviyesine yükselmişti. Mevcut durumda da benzer şekilde piyasalara BTC girişi oldukça azalmış durumda.

Lider kripto borsaları toplamda yaklaşık 12 milyar 880 milyon değerinde, 1.36 milyon BTC tutuyor. Büyük ticaret firmalarının son kez böylesine düşük rezervleri olduğunda Bitcoin’in fiyatı 3.150 dolar seviyesinden 14.000 dolara yükselmişti.

Piyasalardan sağlanan verilere göre, yatırımcıların ellerindeki varlıkları borsalardan çıkardığı görülüyor. Bu durum yatırımcıların Bitcoin’in şu anki fiyatı olan 9.400 dolar seviyelerinden satma niyetleri olmadığını gösteriyor.

Bitcoin yatırımcıları neden varlıklarını borsalardan çıkarıyor?

Geçen yılın ilk çeyreğinde, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık dört ay boyunca 3.150 dolar ve 4.500 dolar seviyesinde hareket sergiliyordu. Borsalarda var olan Bitcoin’ler azalmaya başladıkça, lider kripto para birimi de toparlanmaya başladı ve üç ay içinde BTC, %250 artış sergileyerek 4.000 dolar seviyesinden 14.000 dolar seviyesine yükseldi.

Bitcoin, 2019 yılının başlarında görülen borsa hacmi ile aynı şekilde işlem görüyor. Daha az traderin işlem yaptığı borsalarda, yatırımcılar da Bitcoin’lerini 9.500 ile 10.000 dolar arasında bir fiyattan satmak ile ilgilenmiyor.

Lider kripto borsalarında yaşanan 12 aylık en düşük BTC girişi, yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösteren uzun vadeli göstergeler ile çakışıyor. Golden Cross ve Puell Multiple makro göstergeleri de 2019’un başında odluğu gibi büyük bir boğa koşusunun eşiğinde olduğumuza işaret ediyor.

Puell Multiple, Bitcoin’in aşırı alınıp alınmadığını ya da aşırı satılıp satılmadığını ölçmek için madenci gelirlerine de bakarak dolaşımdaki arzı dikkate alan bir metrik olarak biliniyor. Şu anda, BTC’nin Puell Multiple değeri 0.4’te seyrediyor. Aralık 2019’un ortalarında, Bitcoin 3.150 dolar olduğu zaman 0.3 seviyesine düşmüştü.

Arz odaklı olarak çalışan bu metrik, Bitcoin’in kısa vadede küçük bir geri çekilme yaşayabileceğini gösteriyor. Ancak, kısa ve orta vadede, Bitcoin’in büyük bir ralli yaşayacağına işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner