Yükleniyor...

Ethereum’da tehlike: Yasa dışı işlemler zirve yaptı!

Curve Finance'te başlayan illegal problemler, Ethereum (ETH) ağını sarmış durumda.

eth

Curve Finance’te başlayan illegal problemler, Ethereum (ETH) ağını sarmış durumda.

Popüler DeFi protokolü Curve Finance’in 73 milyon dolarlık bir saldırıya uğramasıyla beraber Ethereum ağı, büyük ölçüde zarar gördü. Ethereum’un Proof-of-stake blockchain’i, yasa dışı veriler yönünden yılın en kötü dönemini ortaya koyuyor. Chainalysis tarafından yayımlanan veriler, yasa dışı akışların yüzde 2’ye ulaştığını gösteriyor. Bu değer, 2023’ün zirvesi olarak kayıtlara geçti.

Ekran Resmi 2023 08 09 10.05.39

Chainalysis verileri, piyasada endişe yarattı

Güncel olarak yasa dışı akış verisini yüzde 2 olarak belirten analiz firması Chainalysis, yatırımcılarda korku havası yarattı. 30 Temmuz ile 5 Ağustos arasındaki bu değer, 6 Ağustos’ta normal seviyelere dönmeden önce yüzde 1,7 ile yüzde 1,82 arasında değişiyordu. Fakat Curve Finance’in illegal sorunları tetiklemesiyle, ilgili veride yılın zirvesi geldi.

Geçtiğimiz hafta hem likidite hem de kripto hırsızlarıyla başı derde giren Curve Finance, süreci düzeltme yönünde çalışma gösterse de, sektörde büyük bir hasar bıraktı. Bu durumdan en çok etkilenen alanları ise DeFi platformları ve Ethereum ağı oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner