Yükleniyor...

EthereumPoW Token’ları PoS’a Köprülenebilecek

Ethereum (ETH) araştırmacısı Marcello Bardus, kullanıcıların Merge sonrası Ethereum'un PoW ve PoS sürümleri arasında değer aktarmalarına olanak sağlayacak bir tasarım önerdi.

EthereumPoW Tokenlari PoSa Koprulenebilecek

Ethereum (ETH) araştırmacısı Marcello Bardus, kullanıcıların Merge sonrası Ethereum’un PoW ve PoS sürümleri arasında değer aktarmalarına olanak sağlayacak bir tasarım önerdi.

Yeni proje, Ethereum’un (ETH) PoW ve PoS tabanlı sürümleri arasında güvenilir bir merkezi olmayan değer köprüsü kurmayı hedefliyor.

Ethereum’un Farklı Tabandaki Sürümler Arasında Geçiş Sağlanabilecek Bir Model Önerildi

Ethereum (ETH) araştırmacısı Marcello Bardus yenilikçi bir teknik tasarımı, yani EthereumPoW (ETHW) token’larını Proof of Stake’te çalışan Ethereum’a taşımak için tasarlanmış bir protokolü Twitter’dan paylaştı.

MergeSwap olarak adlandırılan bu yeni protokol, ağ durumu hakkında bilgi gösterebilen kısa kriptografik taahhütlerin alt sınıfı olan durum kanıtlarından yararlanacak. Bunlar ise: bakiyeler, konuşlandırılmış sözleşmeler, sözleşme depolaması, hesap nonce’leri.

Ethereum’un (ETH) iki sürümü PoW ve PoS birbirleriyle doğrudan etkileşime giremediğinden, aralarında değer aktarmak için göndericinin PoW’da PoWETH’i kilitlediğini doğrulaması gerekecek. Bunun yerine önerilen protokol ise, PoWETH’i PoW Ethereum’a çekmek için, transfer miktarı için bir yanma kanıtına ihtiyaç duyularak gerçekleştirilmesi. Tüm bu değişiklikler kanıtlarıyla yansıtılabilir ve doğrulanabilir şekilde olacak.
Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner