Yükleniyor...

Çin Mahkemesinden Kripto Para Ticaretine Onay

Kripto para ticaretine yönelik yasağa sahip olan Çin'den şaşırtıcı bir karar geldi.

Cin Mahkemesinden Kripto Ticaretine Onay

Kripto para ticaretine yönelik yasağa sahip olan Çin’den şaşırtıcı bir karar geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimlerine bakış açısını henüz yumuşatmayı düşünmeyen Çin’de yeni kapılar aralanıyor olabilir. Kripto ticareti için mevcutta katı kuralları olan ülkede dijital yuan kullanılıyor ve ülkede kripto yasağı uygulanıyor. Madenciliği de yasaklayarak katı duruş sergileyen Çin’den kripto ticaretine onay geldi.

Çin’de Kripto Ticareti Yasağına Rağmen Kullanım Onayı Alındı

Pekin Bir Numaralı Orta Düzey Halk Mahkemesi, yatırımcıların yalnızca kripto para ticareti yapabilmesine onay verdi. Ancak, dijital varlıklar olarak ele alınamayacak ve bir para birimi olarak kabul edilmeyecek.

Mahkeme, Çin’de kripto para ticareti yasağı olmasına rağmen, kripto ticaretine onay verdi. Bunun yanı sıra, mahkeme başkanı Litecoin’in bir para birimi olarak değerlendirilemeyeceğini söyledi. Mahkemeye göre, kripto paralar, yasal ve finansal çerçevelerden yana desteğe sahip değil, ayrıca resmi bir para otoritesi tarafından çıkarılmadığı için kabul görmüyor.

Mahkeme kararında şunlar yer aldı:

“Gerçek idari düzenlemelere ve davalara göre, ülkemiz, kripto para biriminin yalnızca parasal niteliklerini reddediyor ve para birimi olarak dolaşımını yasaklıyor. Ancak kripto para biriminin kendisi kanunla korunan dijital bir mülktür”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x